25 January, 2021

Kaczyński potajemnie się zaszczepił? Sikorski wali w prezesa PiS

Kaczyński potajemnie się zaszczepił? Sikorski wali w prezesa PiS

Sprawa sczepień przeciw Covid-19 wzbudza olbrzymie emocje. Długie kolejki seniorów przed ośrodkami zdrowia. Problemy z dodzwonieniem się na infolinię, a w końcu informacja, że do końca marca wyczerpał się limit szczepień. Jakby tego było mało, dzisiaj szef Kancelarii Premiera poinformował, że wtorkowa dostawa szczepionek firmy Moderna została odwołana i być może trzeba będzie zmodyfikować cały harmonogram szczepień.

Najpierw Pfizer poinformował, że zmniejsza produkcję szczepionek, teraz Moderna przekazała, że nie dostarczy do Polski na wtorek obiecanych dawek. W efekcie brakuje szczepionek, by móc zaszczepić przeciw Covid-19 wszystkich chętnych. A liczba Polaków zainteresowana szczepieniem bardzo szybko rośnie. W badaniu United Surveys dla DGP zrealizowanym w połowie stycznia aż 47,9 proc. ankietowanych zadeklarowało, że „zdecydowanie” zaszczepi się przeciwko Covid-19. Z kolei odpowiedź „raczej tak” wybrało 19,7 proc. W porównaniu z badaniem z listopada, liczba chętnych wzrosła aż o 25 punktów procentowych.

W sytuacji, w której szczepionka na Covid-19 stała się jednym z najbardziej pożądanych towarów wrasta poziom społecznych emocji ale rodzą się też spiskowe teorie. No bo za takie należy chyba uznać coraz powszechniejsze twierdzenia, że rządzący się już zaszczepili. Były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, a obecnie eurodeputowany Koalicji Obywatelskiej zadał publicznie pytanie: Jak Państwo sądzicie, Kaczyńskiego już potajemnie zaszczepili? I przygotował specjalną ankietę, w której wzięło udział ok. 11 tysięcy osób mających odpowiedzieć, czy ich zdaniem, Kaczyński się już zaszczepił. Niemal 95 procent ankietowanych stwierdziło, że Jarosław Kaczyński już potajemnie się zaszczepił.

https://twitter.com/sikorskiradek/status/1353355920387026945?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1353355920387026945%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsuperbiz.se.pl%2Fwiadomosci%2Fkaczynski-potajemnie-sie-zaszczepil-sikorski-wali-w-prezesa-pis-aa-The8-hcVx-tSUo.html

Pytanie Radosława Sikorskiego, którego na Twitterze obserwuje milion osób, czy Jarosław Kaczyński potajemnie się zaszczepił wzbudziło falę komentarzy. Znany ekonomista i dziennikarz, a także były minister Waldemar Kuczyński pytanie Sikorskiego skomentował: „Pierwszą szczepionką, która przekroczyła granicę Polski”.

Kaczyński potajemnie się zaszczepił? Sikorski wali w prezesa PiS

Politycy Zjednoczonej Prawicy pytani o to, czy Jarosław Kaczyński zaszczepił się na Covid-19 zdecydowanie zaprzeczają, że on albo ktokolwiek z rządu był już zaszczepiony. A przypomnijmy, takie sugestie pojawiły się w rozmowie Leszka Millera z „Super Expressem”, który mówił, że w dwóch warszawskich szpitalach szczepiono członków rządu. Zarówno ministrowie, jak i dyrekcje szpitali zdecydowanie temu zaprzeczają.

Podobne artykuły