09 February, 2021

Brat ujawnił jaki jest majątek Rydzyka!

Brat ujawnił jaki jest majątek Rydzyka!

Jaki majątek ma Tadeusz Rydzyk? Radio Maryja, Telewizja Trwam, uniwersytet, dotacja od rządu, muzeum w budowie, fundacja Lux Veritatis – redemptorysta wie, że pieniądze z nieba nie spadają, trzeba je zarobić. No właśnie, ile zarabia Rydzyk? Jego brat ujawnił szokującą prawdę.

Zarobki i majątek Tadeusza Rydzyka to już legendy. Czy jednak uwierzylibyście, że zakonnik z Torunia jest biedny jak mysz kościelna? Jak podaje Super Express, jego brat z zakonu redemptorystów, czyli ojciec Jan Król, stwierdził w Radiu Maryja, że prawda jest zupełnie inna. Na antenie ogłosił, że… Rydzyk „nie ma żadnego prywatnego majątku”.

Majątek Rydzyka. Ile ma pieniędzy?

Zdaniem Jana Króla, wszystkie pieniądze, które dostają instytucje Rydzyka, to nie dotacja dla niego, a „wsparcie konkretnego dzieła”. Podejrzewa, że plotki i opowieści o wielkich pieniądzach redemptorysty mają zniszczyć jego wizerunek i podważyć zaufanie do niego. Zwrócił uwagę, że „ojciec dyrektor” też ma swoich przełożonych, przed którymi odpowiada.

Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk jest zakonnikiem. Jako zakonnik z jednej strony, ma swoich przełożonych, a z drugiej strony, co warto podkreślić, nie ma żadnego prywatnego majątku – powiedział ojciec Jan Król. (Super Express)

Następca Rydzyka już namaszczony?

Super Express przypomina, że ojciec Jan Król to prawdopodobnie następca Rydzyka i w pewnym sensie został już na tę funkcję namaszczony. Zasiada w komisji rewizyjnej fundacji Nasza Przyszłość, jest prezesem spółek Bonum i Geotermia Toruń, pełni funkcję kwestora w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, a także jest wicedyrektorem Radia Maryja, oraz Telewizji Trwam.

Jaki majątek ma Rydzyk?

Czy rzeczywiście Rydzyk żyje skromnie i nie ma pieniędzy? Newsweek w 2017 roku pisał, że gdyby wziąć pod uwagę majątek, którym na co dzień zarządza o. Tadeusz Rydzyk, dałoby mu to miejsce w pierwszej setce najbogatszych Polaków. Przykładowo, w 2015 roku jego biznesy wypracowały 6 mln zł przychodów i 11 mln zysku netto. Super Express dodaje, że pośrednio imperium ojca Tadeusza to także m.in. wydawnictwa, księgarnie czy spółki Bonum i Scala, które organizują szkolenia, sklepiki, budują kościoły i aquaparki. SE przypomina również, że „Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka w swoim ostatnim sprawozdaniu majątkowym poinformowała, że w skład jej majątku wchodzi niemal 100 milionów złotych środków trwałych”.

Zeszłoroczne przychody Lux Veritatis wynoszą ponad 45 milionów złotych, z czego 30 milionów stanowiły darowizny widzów TV Trwam i słuchaczy Radia Maryja. Działalność gospodarcza (m.n. produkcja programów telewizyjnych i sprzedaż reklam) przyniosła 13 milionów zysku, a sklep internetowy z dewocjonaliami prawie milion – pisała Viva w grudniu 2020 roku.

Podobne artykuły