26 January, 2021

Nauczycielka uprowadziła 14-letniego ucznia

Nauczycielka uprowadziła 14-letniego ucznia

Ogłoszono wyrok w sprawie byłej nauczycielki, która uprowadziła 14-letniego ucznia i uprawiała z nim seks. Oskarżona spędzi pół roku w więzieniu, a kolejne sześć miesięcy będzie wykonywać prace społeczne.

Sąd skazał nauczycielkę jednej ze szkół podstawowych na Podlasiu. 35-latka została oskarżona o uprowadzenie oraz kilkukrotne obcowanie płciowe z osobą małoletnią.

Oskarżonej zarzucono popełnienie dwóch przestępstw: uprowadzenia wbrew woli rodziców małoletniego poniżej lat 15 oraz kilkukrotnego obcowania płciowego z małoletnim – poinformowała prokuratura.

Zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa najprawdopodobniej zgłosili rodzice 14-latka. Ze względu na łamanie zakazu kontaktów z osobą pokrzywdzoną, wobec kobiety zastosowano areszt tymczasowy.

Nauczycielka uprawiała seks z uczniem

Kobieta spędzi pół roku w więzieniu oraz przez pół roku będzie zobowiązana do wykonywania prac społecznych w wymiarze 30 godzin miesięcznie. Dodatkowo ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z nastolatkiem.

Była nauczycielka straciła także prawo do wykonywania zawodu na okres 7 lat oraz musi zapłacić poszkodowanemu 15 tysięcy zadośćuczynienia.

Źródło: planeta.pl

Podobne artykuły