03 September, 2020

PILNE! Oszustwo „na amerykańskiego żołnierza”. Kobieta straciła blisko 400 tysięcy złotych

PILNE! Oszustwo „na amerykańskiego żołnierza”. Kobieta straciła blisko 400 tysięcy złotych

Blisko 400 tys. zł straciła 39-letnia mieszkanka powiatu opatowskiego (Świętokrzyskie), która padła ofiara oszustwa metodą „na żołnierza amerykańskiego”. Policja szuka sprawcy.

39-letnia kobieta na jednym z portali społecznościowych zapoznała mężczyznę, który podawał się za żołnierza amerykańskiego stacjonującego w Afganistanie.

„W połowie sierpnia mężczyzna poprosił kobietę, czy może do niej przesłać paczkę na przechowanie, w związku ze zmianą jego miejsca stacjonowania. W paczce miały znajdować się rzeczy osobiste „amerykańskiego żołnierza” ” – powiedziała PAP podkom. Agata Frejlich z Komendy Powiatowej Policji w Kielcach.

Kobieta wyraziła zgodę na odbiór paczki, miała ją przechować do czasu przyjazdu mężczyzny do Polski. Ale z odbiorem przesyłki były kłopoty. „Mieszkanka powiatu opatowskiego otrzymała maile, jak się okazało fałszywe, od Straży Granicznej, służby celnej i firmy kurierskiej, że dostarczenie tej paczki wymaga dodatkowych opłat. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kobieta dokonała trzech wpłat na konta, aby ta paczka została przekazana. W sumie zapłaciła ponad 80 tys. euro (blisko 400 tys. zł – PAP)” – dodała podkom. Frejlich.

Policja, która zawiadomienie o tym przestępstwie dostała w środę, szuka sprawcy. „Prowadzimy działania zmierzające do ustalenia mężczyzny, który korespondował z kobietą i właściciela konta, na które zostały przelane pieniądze. Wszystkie czynności prowadzone będą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Opatowie” – podkreśliła policjantka.

Źródło: Nasz Czas

Podobne artykuły