24 August, 2020

BUNT W WOJSKU?! Pułkownik do Dudy: “WYNOCHA”.

Duda wojsko polska

Szokujące słowa pułkownika dyplomowanego rezerwy Wojska Polskiego. Przyzwyczailiśmy się raczej do tego, że żołnierze – także ci emerytowani – raczej nie wypowiadają się na tematy polityczne, a szczególnie na temat prezydenta RP, który jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Jak się okazuje jednak, są pewne wyjątki. Zalicza się do nich pułkownik Adam Mazguła, który w przeszłości dowodził jednostką pierwszej kolejności użycia w WP i był oficerem Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku,

Adam Mazguła poza działalnością w wojsku dał się poznać jako zdecydowany przeciwnik rządów PiS. W 2016 roku został działaczem Komitetu Obrony Demokracji. “Od kiedy władzę w Polsce zaczęła sprawować partia PiS – podjąłem walkę piórem na portalach społecznościowych w internecie. Pisałem, prosiłem, postulowałem, nawoływałem. Piszę nadal” – tak przedstawia się na swojej stronie internetowej pułkownik. Tym razem wojskowy odniósł się do wydarzeń w Katowicach, gdzie w piątek, 21 sierpnia, narodowcy zorganizowali demonstrację, podczas której wyzywali osoby LGBT. Część manifestujących – jak opisuje “Gazeta Wyborcza” – unosiła ręce w geście faszystowskiego pozdrowienia. “Wczoraj w Katowicach faszystowskie watahy nienawiści prezentowały po raz kolejny przywiązanie do nacjonalizmu. Nie powstrzymała ich obecność mediów. Nie mieli oporów, aby hajlować policji, która wprawdzie nie odpowiedziała oddaniem honorów faszystom, ale wspierała ich jak zawsze” – ocenił Mazguła. “Policja szkaluje wszystkich, którzy mają na sobie cokolwiek przypominającego tęczę i spisuje, prześladuje, prowokuje Polaków – kanalie granatowej policji. Przecież widać, że nie jesteście tak beznadziejnymi nieudacznikami, że nie potraficie sobie poradzić z faszyzmem na ulicach. Wy jesteście perfidnie podli w świadomym szczuciu na część polskiego społeczeństwa” – dodał.

Pułkownik nie oszczędził także najważniejszych polskich polityków, w tym prezydenta RP. – Przypominam Ci Andrzeju Dudo, Zbigniewie Ziobro i tobie granatowy policjancie Jarosławie Szymczyk, że faszyzm w Polsce jest zabroniony przez Konstytucję i Kodeks Karny, a godność każdej osoby LGBT Konstytucja wam nakazuje chronić! – podkreślił. To nie koniec! Mazguła dodał jeszcze, że “jak się nie podoba Polska ze swoją Konstytucją, której przysięgaliście wierność, to wynocha z naszego kraju”. Zdaniem pułkownika “Duda rozpętał burzę faszyzmu i nienawiści na polskich ulicach i udaje, że to nie on, że go tu nie ma”. Ciekawe, jak na słowa Mazguły zareagują inni żołnierze. Czy część zdecyduje się na bunt przeciw prezydentowi? Czas pokaże.

Źródło: se.pl

Podobne artykuły