31 August, 2020

Tadeusz Rydzyk modli się przez aborcję?! Zaskakująca intencja

Tadeusz Rydzyk modli się przez aborcję?! Zaskakująca intencja

Tadeusz Rydzyk znany jest nie tylko ze swojej przedsiębiorczości, ale również z maksymalnego przestrzegania konserwatywnych zasad. Jego modlitwa w intencji aborcji może więc szokować.

Tadeusz Rydzyk zaskoczył wszystkich swoich zwolenników i hejterów. W miniony weekend, w toruńskim sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, należącym właśnie do przedsiębiorczego redemptorysty, modlono się w intencji osób, które dokonały aborcji.

Tadeusz Rydzyk i modlitwa w zaskakującej intencji

Obrona życia poczętego to jedno z podstawowych zadań, jakie stawiaja sobie w ostatnim czasie konserwatywna część społeczeństwa. Czyżby Tadeusz Rydzyk poczuł, że powinien oddać się modlitwie za grzeszników? Teoretycznie wiara chrześcijańska oparta jest na miłosierdziu, chociaż w praktyce niestety często wychodzi inaczej.

Uczestnicy nabożeństwa przepraszali nie tylko za grzech tzw. aborcji. Modlili się też o ustanowienie w Polsce prawa, które uchroni każde nowe życie

– taką informację można znaleźć na stronie założonego przez Rydzyka Radia Maryja.

Dodatkowo po nabożeństwie w wystawnej świątyni miała się odbyć pokutna procesja za grzech aborcji. Jako ciekawostkę zaznaczyć należy, że kustosz toruńskiego sanktuarium, o. Andrzej Laskosz przekonywał (jak podaje Onet), że w czasie pandemii koronawirusa liczba zabiegów aborcyjnych wzrosła na całym świecie do 50 mln.

Tadeusz Rydzyk atakuje PiS

Tadeusz Rydzyk znany jest jako jeden z największych przeciwników aborcji w kraju. Kiedy na przełomie wiosny i lata do Sejmu trafił nowy projekt dotyczący zakazu przerywania ciąży, redemptorysta skrytykował nawet prawicę. Powiedział wtedy na antenie swojej Telewizji Trwam, że gdyby partia rządząca chciała się wziąć na poważnie za sprawę aborcji, już by to zrobiła.

Wątpię, czy tak zwana prawica chce naprawdę tę sprawę posunąć do przodu. Poważnie wątpię, bo to już nie pierwszy raz. Odnoszę wrażenie, że nie ma takiej woli generalnie. Tak to widzę, tak odbieram. I bardzo wielu tak to odbiera. Nie wiem na pewno, jeżeli by chciano to zrobić, to by już dawno to zrobili

– mówił ówcześnie twórca Radia Maryja.

Źródło: planeta.pl

Podobne artykuły