21 September, 2020

TOTALNA KOMPROMITACJA MINISTRA ZDROWIA Epidemia poza kontrolą!

TOTALNA KOMPROMITACJA MINISTRA ZDROWIA Epidemia poza kontrolą!

Polska przegrywa z epidemią koronawirusa SARS-COV-2. Ministerstwo Zdrowia podaje przerażające statystyki, a nowy szef resortu Adam Niedzielski płonie ze wstydu.

Nowy minister zdrowia miał poradzić sobie z epidemią koronawirusa SARS-COV-2, niestety to ona radzi sobie z nim. Adam Niedzielski ze swoimi reformami tylko pogorszył sytuację w kraju. Liczby przerażają.

W ostatnich dniach lawinowo rosła liczba nowych, wykrytych zakażeń, by w sobotę przebić rekord. Tak wielu zdiagnozowanych w Polsce zachorowań jeszcze nie było – pozytywny wynik testów otrzymały aż 1002 osoby!!!

Wraz z objęciem stanowiska przez Adama Niedzielskiego, w Polsce zaczęto wykonywać dużo mniej testów na koronawirusa SARS-COV-2, a kwalifikowane do badań zaczęły być jedynie osoby objawowe. Zrezygnowano także z powtórnego badania potwierdzonych zakażonych i diagnozowania ludzi objętych kwarantanną (chyba że mają szereg objawów typowych dla COVID-19).

I tak w piątek wykonano zaledwie 20 tysięcy testów, z czego zakażenie koronawirusem potwierdzono u rekordowej liczby 1002 osób. Tymczasem jeszcze w starym systemie, gdy teoretycznie badano każdego potencjalnego zakażonego, dzienny rekord liczby testów wyniósł 34 tysiące testów i 595 wykrytych tego dnia zakażeń…

Ile osób w Polsce faktycznie jest zakażonych? Ile osób objętych kwarantanną to nosiciele, ale nie dowiedzą się tego, bo nikt ich nie zbada? Możemy tylko gdybać i się bać, bo przymusowa izolacja, to kolejna przerażająca liczba.

W ostatnich dniach lawinowo rośnie odsetek ludzi objętych przymusową, bezwzględną izolacją. Tylko w ciągu ostatniej doby liczba osób w kwarantannie wzrosła o ponad 7 tysięcy. W sumie w Polsce zamknięte dziś są aż 118 864 osoby!

Prawie 120 tysięcy osób mieszkających w Polsce nie może opuścić swojego domu i nie wie, kiedy się z niego wydostanie. Co więcej, ogrom z nich nigdy nie doczeka się testu na koronawirusa! Nie mogą uczyć się, pracować, wyjść po zakupy czy wyrzucić śmieci, nie mówiąc już o spotkaniach z bliskimi czy przyjemnościach.

Tymczasem pora na jeszcze jedną statystykę. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, od początku epidemii w Polsce pozytywnie zdiagnozowano 78 330 osób, z czego 63 409 zostało uznanych za wyzdrowiałe, a 2 282 pacjentów zmarło. To oznacza, że obecnie chorych jest 12 187 osób. Co najmniej.

Źródło: planeta.pl

Podobne artykuły