Poszukiwania surfera w Zatoce Gdańskiej. W akcji śmigłowiec i służby ratunkowe
Nad Bałtykiem, w okolicach Chałup, trwają poszukiwania mężczyzny w wieku około 40 lat. Mężczyzna surfował w Zatoce Gdańskiej.
Około godziny 14.30 na wodzie znaleziona została jego deska. Na miejsce wezwane zostały zespoły ratownictwa, które rozpoczęły akcję poszukiwawczą.
Rozwiń
O podjęciu przez służby działań w Zatoce Gdańskiej poinformował na platformie X Sebastian Kluska, dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Jak podał funkcjonariusz, w momencie zaginięcia mężczyzna miał na sobie czarny, krótki kombinezon piankowy oraz białą koszulkę z czarnym napisem.

Jakie służby ruszyły do akcji w Zatoce Gdańskiej?
W akcji poszukiwawczej, prowadzonej z wody i z powietrza, biorą udział zróżnicowane siły ratownicze. Jak informuje Sebastian Kluska, do działań zaangażowano śmigłowiec Marynarki Wojennej oraz Brzegową Stację Ratowniczą z Władysławowa.
Czytaj też: Mentzen o współpracy z Morawieckim. Były premier odgryzł się
Przeczytaj również: Lot do Toronto zawieszony. Wszystko przez uparte dziecko
Na miejscu pracują również łódź R-3 ze statku Sztorm i łódź R-20 ze statku Kpt. Poinc. Z pomocą ruszyły również jednostki Straży Granicznej oraz lokalni ratownicy wodni.