26 October, 2020

Jak Duda znosi COVID-19?

Jak Duda znosi COVID-19?

Koronawirus w Polsce nie ma litości, chorują gwiazdy i politycy. Zachorował też sam Andrzej Duda. Jak się czuje prezydent i jaki jest jego stan zdrowia? Pojawiły się nowe informacje o przebiegu choroby u najważniejszego pacjenta w Polsce.

Andrzej Duda jest zakażony COVID-19 i nawet wiadomo kto mógł zarazić głowę państwa. Tymczasem doradca prezydenta Paweł Sałek (również przebywa na kwarantannie) poinformował media o tym jak się czuje prezydent. Okazuje się, że przywódca wszystkich Polaków całkiem dobrze znosi SARS-CoV-2.

Andrzej Duda ma COVID-19. Jak się czuje?

Sałek w Programie Trzecim Polskiego Radia potwierdził, że prezydent czuje się dobrze. Sytuacja jest pod kontrolą i „nie ma jakichś nadzwyczajnych sytuacji”. Zapewnił, że nowe informacje o stanie zdrowia prezydenta Dudy będą na bieżąco przekazywane mediom.

Będę pracował zdalnie, nie ma z tym żadnego problemu, jestem w pełni sił, mam nadzieję, że tak pozostanie – zapowiadał w sobotę Andrzej Duda.

Wiadomo już, że tuż przed testem na koronawuirusa, prezydent wizytował szpital na Stadionie Narodowym i spotkał się z grupą kilkudziesięciu osób. Sałek ujawnił, że ta grupa nie została poddana testom na COVID-19. Lista nazwisk trafiła jednak do głównego inspektora sanitarnego.

W tym momencie już główny inspektor sanitarny podejmuje decyzje związane z tym, w jaki sposób postępować z poszczególnymi osobami. Generalnie to się sprowadza do tego, że jest to zarządzona kwarantanna. Natomiast testy jeszcze w stosunku do tych osób nie były wykonywane, bo trzeba zgodnie z procedurami odczekać kilka dni, żeby ten test można było przeprowadzić, i tak na pewno będzie – wyjaśnił Sałek w radiowej Trójce.

Źródło: planeta.pl

 

Podobne artykuły