02 September, 2020

WIDEO Czworo cywilów zginęło w zderzeniu z wozem bojowym amerykańskiej armii

WIDEO Czworo cywilów zginęło w zderzeniu z wozem bojowym amerykańskiej armii

Czterech obywateli Korei Południowej nie przeżyło zderzenia z wozem bojowym amerykańskiej armii. Do wypadku doszło w niedzielę w nocy w mieście Pocheon położonym na północy Korei Południowej.

Jak podaje południowokoreańska agencja Yonhap, samochodem osobowym klasy SUV poruszały się dwa małżeństwa; wszystkie osoby w pojeździe były w wieku po pięćdziesiątce. Około godziny 21.30 czasu miejscowego ich samochód uderzył w tył amerykańskiego pojazdu opancerzonego w pobliżu bazy wojskowej Rodriguez Live Fire Range.

Po zderzeniu cała czwórka została zabrana do pobliskiego szpitala, lecz ich życia nie udało się uratować. Jeden amerykański żołnierz odniósł lekkie obrażenia i został zabrany do szpitala.

W wyniku zderzenia SUV został uszkodzony nie do poznania. Wóz bojowy Amerykanów ma uszkodzone gąsienice z prawej strony.

Południowokoreańska policja podała, że amerykańscy żołnierze byli po ćwiczeniach i zmierzali do bazy w Cheorwon w prowincji Gangwon. Jak zaznaczono, droga, na której miał miejsce wypadek, jest często używana przez amerykańskie pojazdy opancerzone.

Policja oczekuje na wyniki sekcji zwłok kierowcy SUV-a i zamierza sprawdzić, czy przejęcie prowadzenia pojazdu przez inną osobę kilka minut przed wypadkiem miało cokolwiek wspólnego z tym wydarzeniem.

https://www.facebook.com/YeniSafakEnglish/videos/1677244789098075/

Źródło: kresy.pl

Podobne artykuły