18 January, 2021

Tajemnica Kaczyńskiego. Dlaczego prezes nie przyznaje się do ojca?

Tajemnica Kaczyńskiego. Dlaczego prezes nie przyznaje się do ojca?

Dlaczego prezes Jarosław Kaczyński nie przyznaje się do ojca? Tajemnicza historia Rajmunda Kaczyńskiego i jego trudnych relacji z synem.

Jarosław Kaczyński czci swą zmarłą matkę jak świętą, a jego miłość do rodzicielki jest tak wielka, że już nawet w TVP transmitowane są msze za nią. W sobotę 16 stycznia Telewizja Polska pokazała nabożeństwo w ósmą rocznicę śmierci Jadwigi Kaczyńskiej w Starachowicach. W czasie mszy na ambonę wyszedł sam prezes PiS, który przez chwilę mówił o zmarłej, a później rozwodził się o polityce.

I o ile miłość i tęsknota za matką to fakty znane powszechnie, o tyle Jarosław Kaczyński nigdy nie wspomina o ojcu. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka.

Rajmund Kaczyński nie tolerował Jarosława?

Jarosław Kaczyński nie wspomina o ojcu, nie odwiedza jego grobu, nie zamawia mszy świętych w rocznicę śmierci. Polityk właściwie nie przyznaje się, by ten kiedykolwiek istniał. Tymczasem Rajmund Kaczyński to postać z krwi i kości, w dodatku z zasługami dla historii Polski. Za to wymazana z pamięci syna.

Powody są dość proste – Jarosław Kaczyński nigdy nie dogadywał się z ojcem, ojciec nie do końca go tolerował, a syn nie chciał tolerować jego. Mężczyźni mieli ponoć identyczne charaktery – obaj uparci, żądni władzy, zawsze chcieli, by wszystko było tak, jak sobie wymyślą. A skoro tak, to każdy walczył o swoje, zwalczając siebie nawzajem.

Rajmund chciał trzymać synów krótko, a im się to nie podobało. Nie było między nimi zgody i przykro się na to patrzyło. Prawda jest taka, że chłopcy nie uznawali jego, a on chłopców.

wspominał kolega Rajmunda Kaczyńskiego, Jerzy Fiedler.

Rajmund Kaczyński nie akceptował synów, a Jarosława zwłaszcza – twierdzi z kolei autor biografii Jarosława Kaczyńskiego – Michał Krzymowski. Ojciec z synem często wchodzili ponoć w ostre kłótnie, a Rajmundowi Kaczyńskiemu nie do końca podobał się sposób wychowywania synów. Problem w tym, że tę rolę całkowicie przejęła ich matka – Jadwiga.

Jarosław Kaczyński nie uznaje ojca. Dlaczego?

Ojca wiecznie nie było w domu, dużo pracował, poświęcał się karierze, a Jadwiga Kaczyńska karierę poświęciła dla dzieci i non stop była z nimi. Miała zaszczepić w nich miłość do nauki, pytanie tylko, czy przed, czy po tym, jak Jarosław Kaczyński omal nie powtarzał klasy, a później miał problemy na maturze. Dzięki niej podobno Jarek i Lech pokochali czytanie książek i poszli na studia. Rajmund Kaczyński większą uwagę przykładał do dyscypliny.

Konflikty między Jarosławem Kaczyńskim i jego ojcem mogły wynikać także właśnie z owej dyscypliny. Matka pozwalała synom na dużo więcej, a kolejne osoby wspominają, że wychowała dwóch małych potworków, którzy niszczyli wszystko, co stanęło na ich drodze. Rajmund Kaczyński był żołnierzem, lubił dyscyplinę i porządek, a to akurat z rozpieszczaniem dzieci mocno się kłóci.

Łobuzeria spod ciemnej gwiazdy to była. Niesłychanie przebiegłe chłopaki, ale miały potem zakaz wstępu do hotelu Grand w Łodzi, bo go przewracali do góry nogami. Wszystko, co było do zniszczenia – zniszczyli. Taki imperatyw mieli

– wspominał braci Kaczyńskich Marek Kondrat, który znał się z Rajmundem Kaczyńskim.

Synowie nie wdali się w Rajmunda Kaczyńskiego również jeśli chodzi o wygląd i ogólne obycie. Ich ojciec był przystojnym, wysportowanym mężczyzną, lubił nawiązywać nowe kontakty, uwielbiał podobać się innym, zwłaszcza kobietom.

Lubił się podobać, lubił uwodzić, lubił być uwodzony

– opisuje Michał Krzymowski i zwraca uwagę, że to kolejna różnica między ojcem i synami.

Mimo twardego charakteru, Rajmund Kaczyński w swoim domu nie wiódł pierwszych skrzypiec – zarówno jego jak i synów zdominowała Jadwiga Kaczyńska. Atmosfera w domu miała być gęsta, nieprzyjemna. Ojciec wykluczany był z wychowywania synów, matka podejmowała wszystkie decyzje. “Rajmund i Jarosław mijali się jak statki nocą na morzu” – wspominała jedna z koleżanek Jadwigi Kaczyńskiej.

Rajmund Kaczyński – kim był ojciec Jarosława Kaczyńskiego?

Rajmund Kaczyński zmarł w 17 kwietnia 2005 roku, a najbliższa rodzina zadbała, by mało kto o nim pamiętał. Został pochowany w grobowcu swoich rodziców na Starych Powązkach. Jarosław Kaczyński raz tylko wspomniał, że ojciec “był twardy”, poza tym nigdy o nim nie mówi.

Tymczasem Rajmund Kaczyński to człowiek zasłużony. Był porucznikiem Wojska Polskiego, brał udział w walkach powstańczych na terenie Mokotowa, dostał nawet odznaczenie Kawalera Krzyża Virtuti Militari. W latach osiemdziesiątych wykładał na Politechnice Warszawskiej i przez cały okres PRL nie otrzymał żadnych awansów – wszystko przez to, że nie chciał wstąpić do partii. Był członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego, a od 1980 roku członkiem NSZZ “Solidarność”.

Rajmund Kaczyński był dwukrotnie inwigilowany – po raz pierwszy przez Urząd Bezpieczeństwa, co miało związek z jego służbą w Armii Krajowej, później przez Służbę Bezpieczeństwa przez działalność opozycyjną synów.

Moim dzieciom nie wolno dawać władzy. Zniszczą każdego, kto jest od nich lepszy, bo są złośliwi

– mówił o Lechu i Jarosławie Kaczyńskim, wspominała Hanna Stadnik, sanitariuszka “Hanka” w TVN.

Boże, uchroń Polskę przed moimi synami narwańcami

– miał z kolei powiedzieć rok przed śmiercią.

https://twitter.com/NieZapomnijONas/status/903550569217851393?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E903550569217851393%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.planeta.pl%2FWiadomosci%2FPolityka%2FRajmund-Kaczynski-i-relacja-z-synem.-Jaroslaw-Kaczynski-o-tym-nie-mowi-17-01-2021

Źródło: planeta.pl

Podobne artykuły