16 December, 2020

Rydzyk poniesie konsekwencje? Sanepid podjął decyzję

Rydzyk poniesie konsekwencje? Sanepid podjął decyzję

Organizowane przez Tadeusza Rydzyka obchody 29. urodzin Radia Maryja wzbudziły wiele wątpliwości dotyczących przestrzegania pandemicznych obostrzeń. Do sanepidu spłynęły wnioski zaskarżające organizatora o złamanie koronawirusowych restrykcji. Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy skomentował sprawę.

Epidemia nie powstrzyma Tadeusza Rydzyka przed realizacją swoich założeń. Impreza urodzinowa toruńskiego radia zgromadziła kilkudziesięciu duchownych oraz kilku ważnych polityków partii rządzącej. W okresie wzmożonego straszenia koronawirusem decyzja o zorganizowaniu przyjęcia urodzinowego wydaje się co najmniej absurdalna.

Sanepid podjął decyzję w sprawie urodzin Radia Maryja

Po opublikowaniu w sieci zdjęć z imprezy pojawiły się wątpliwości, czy organizatorzy nie złamali pandemicznych obostrzeń. Sprawę zgłoszono do toruńskiego sanepidu, który uznał, że wszystko przebiegło zgodnie z prawem.

Żaden z uczestników wydarzenia nie został ukarany mandatem ani upomnieniem za łamanie zasad sanitarnych. Funkcjonariusze pełniący służbę nie odnotowali także żadnych innych naruszeń obostrzeń

– przekazał rzecznik WSEE w Bydgoszczy, Łukasz Betański.

Zdaniem organizatorów wszyscy uczestnicy mieli maseczki, z wyjątkiem kapłanów sprawujących kult religijny. Brak maseczki dostrzeżono jednak u Mariusza Błaszczaka i Zbigniewa Ziobry. Czyżby członkowie rządu odprawiali mszę?

Źródło: planeta.pl

Podobne artykuły