16 December, 2020

Michał Moskal: Jarosław Kaczyński zaszczepi się na koronawirusa

Michał Moskal: Jarosław Kaczyński zaszczepi się na koronawirusa

Michał Moskal, przewodniczący Forum Młodych PiS, który w październiku został szefem gabinetu politycznego wicepremiera Kaczyńskiego, ogłosił, że prezes PiS zaszczepi się na koronawirusa. Dziś rząd przyjął “Narodowy Program Szczepień”, który w pierwszej fazie obejmie seniorów. Jarosław Kaczyński ma 71 lat.

  • Szczepienia na COVID-19 w Polsce mają ruszyć w styczniu
  • Na konkretne terminy szczepień będzie można umawiać się po 15 stycznia
  • W pierwszej razie programu szczepień będą mogły z nich skorzystać m.in. osoby starsze powyżej 60. roku życia

Prezes Jarosław Kaczyński zaszczepi się na koronawirusa. Osoby zachęcające do rezygnacji ze szczepienia zachowują się w sposób skrajnie nieodpowiedzialny. Robimy to nie dla siebie, ale przede wszystkim dla innych, których możemy zarazić. To kwestia dobra wspólnego

– napisał na Twitterze Moskal.

https://twitter.com/Michal_Moskal/status/1338819278817140736?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1338819278817140736%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FvURzTSs41%2F

Moskal nie ujawnił jednak szczegółów tego, kiedy Jarosław Kaczyński przyjmie szczepionkę i czy zrobi to np. przed kamerami.

Politycy o szczepieniach. Premier i Zandberg przyjmą, Kowalski nie

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki również zapowiedział, że zaszczepi się na koronawirusa. – Jeśli lekarz pozwoli, zaszczepię się na COVID-19, ale nie obiecam dziś, że zrobię to przed kamerami – mówił na antenie RMF FM w minioną sobotę.

Politykami, którzy podzielił się swoimi planami dotyczącymi szczepienia, są też Adam Zandberg i Janusz Kowalski. Pierwszy zamierza się zaszczepić. – Mogę zadeklarować, że jak najbardziej się zaszczepię i zachęcam wszystkich do tego, żeby się zaszczepili – oświadczył Zandberg.

Inną decyzję podjął natomiast Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych, poseł Solidarnej Polski. Wczoraj w jednym z wywiadów poinformował, że nie podda się szczepieniu przeciw COVID. Tłumaczył, że to kwestia wolności i decyzji każdego człowieka. – Mówię to w swoim imieniu. To jest moja decyzja. Każdy podejmuje je według własnego uznania, zgodnie z własnymi przekonaniami. Uważam, że polskie państwo nie może zmuszać nikogo do tego, aby się szczepić – powiedział Kowalski.

Źródło: businessinsider.com.pl

Podobne artykuły