29 May, 2020

Kibice wejdą na stadiony. Premier podał datę

Kibice wejdą na stadiony. Premier podał datę

– Dzisiaj bardzo radosny dzień, bo rusza Ekstraklasa. Dla mnie to sygnał powrotu do nowej normalności. Będzie możliwy powrót kibiców w odpowiednich procedurach od 19 czerwca, żeby spokojnie można było przygotować wszystko pod odpowiednie zasady, procedury – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Stadiony będą mogły być zapełnione do 25 proc.Kibice wejdą na stadiony. Premier podał datę

O możliwości wejścia kibiców na stadiony jako pierwszy informował portal polsatnews.pl.

– Cieszymy się, że udało się wypracować odpowiednie mechanizmy, żeby wrócić do gry – mówił premier. Jak dodał, “przeanalizowaliśmy wszystkie za i przeciw, by zorganizować to tak, by Ekstraklasa, pierwsza i druga liga wróciły na boiska. Dla mnie to jest sygnał powrotu do tej nowej normalności”.

– Państwo polskie nie zostawiło klubów w tym trudnym czasie. Bardzo wiele klubów skorzystało z pomocy finansowej państwa. Przekazaliśmy ponad 25 mln zł na różne kluby z Tarczy Finansowej PFR – podkreślił Morawiecki.

ZOBACZ: Kibice wrócą na stadiony. Poznaliśmy szczegóły

Od 19 czerwca kibice będą mogli wejść na stadiony. Jak wcześniej informował polsatnews.pl, według nowych wytycznych, wypełnionych będzie mogło być do 25 proc. trybun. W meczu będą uczestniczyli tylko kibice drużyny gospodarzy.

– W 70 procentach klubów i tak przychodzi mniej kibiców. Tak naprawdę ta zasada będzie dotyczyła czterech, pięciu klubów, w przypadku których to uczestnictwo jest większe – przyznał prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Podobne artykuły