18 August, 2020

Grek zatrzymany za umieszczenie „listu gończego” za migrantami w Internecie

Grek zatrzymany za umieszczenie „listu gończego” za migrantami w Internecie

Mieszkaniec greckiej wyspy Chios został aresztowany przez policję po tym, jak zamieścił w mediach społecznościowych komentarz krytyczny wobec imigrantów. Wezwał do znalezienia „żywych lub martwych” migrantów, którzy niszczą mienie.

42-letni Grek mieszka na Chios. To jedna z wysp z duża populacją nielegalnych migrantów. Zdenerwowany mężczyzna zamieścił na Facebooku post, w którym wezwał do podjęcia działań przeciwko nielegalnym imigrantom, niszczącym własność wyspiarzy.

Używany na Dzikim Zachodzie zwrot o dostarczeniu „martwych lub żywych” przestępców wpadł jednak w oko działaczowi z tzw. Obserwatorium Przestępstw Rasistowskich. Ten zgłosił wpis prokuraturze.

Jednak mieszkańcy niegdyś spokojnych greckich wysp muszą obecnie znosić życie w nienormalnych warunkach, także kradzieży, niszczenia ich mienia i agresji. W ubiegłym tygodniu trzej migranci z obozu Moria na wyspie Lesbos ścięli pięć i pół tony drzew oliwnych. Do odnowienia takiego sadu potrzeba 80 lat.

Kilka dni później kolejny imigrant z obozu Morii został aresztowany za kradzież 6000 euro łupów z domu w regionie Mityleny. Ofiarą migrantów padają też kościoły greckie.

W lipcu dwóch imigrantów w wieku 27 i 30 lat zostało aresztowanych na Chios po włamaniu do kaplicy i kradzieży różnych przedmiotów liturgicznych. W marcu, podczas starcia z policją nielegalni imigranci splądrowali niewielką miejscową cerkiew.

Ciekawe, czy prokuratura weźmie pod uwagę, że nerwy mogą puścić nie jednemu…

Źródło: nczas.com

 

Podobne artykuły