23 June, 2026

Co dalej z Kacprzykiem? Naczelna Izba Lekarska zabrała głos

Kania, pytana o obecne miejsce zatrudnienia lekarza, przekazała, że nie dysponuje takimi informacjami. Zwróciła jednak uwagę na publicznie dostępne doniesienia, z których wynika, że ze szpitalem Południowym w Warszawie rozwiązano już umowę z Kacprzykiem.

Co dalej z Kacprzykiem? Naczelna Izba Lekarska zabrała głos

Nowe decyzje Trzaskowskiego

Dodajmy, że Szpital Południowy w Warszawie ma już nową radę nadzorczą. Jej skład przedstawił w poniedziałek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. W placówce doszło do rewolucji kadrowej po ujawnieniu skandalicznych praktyk.

Warszawski Szpital Południowy ma nową Radę Nadzorczą. Oficjalnie. W jej skład weszli Anna Walicka-Dąbrowska, Katarzyna Taraszkiewicz-Sirocka i prof. Mariusz Bidziński. Ten skład gwarantuje połączenie doświadczenia i kompetencji w wielu obszarach: od prawa, przez funkcjonowanie spółek, po wiedzę medyczną” – przekazał w poniedziałek w serwisie X prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Co dalej z Kacprzykiem? Naczelna Izba Lekarska zabrała głosBędzie przesłuchanie Trzaskowskiego ws. szpitala w Warszawie? Śledczy zabrali głos Co dalej z Kacprzykiem? Naczelna Izba Lekarska zabrała głos

Decyzje władz Warszawy zapadły po publikacji portalu Zero dotyczącej lekarza Dawida Kacprzyka. Według portalu koordynator SOR-u w Szpitalu Południowym i radny Koalicji Obywatelskiej w radzie dzielnicy Ursus miał w 2025 r. uzyskać ok. 1,6 mln zł dochodu podczas specjalizacji z anestezjologii.

Co dalej z Kacprzykiem? Naczelna Izba Lekarska zabrała głosAfera w Szpitalu Południowym. Prokuratura ujawnia nowe informacje

Ponadto, jak twierdzą dziennikarze, politycy związani z KO mieli być przyjmowani w placówce poza kolejnością.

Co dalej z Kacprzykiem? Naczelna Izba Lekarska zabrała głos

Będą także śledztwa ws. tego, co działo się w tym szpitalu. – Prokuratura Okręgowa w Warszawie przeprowadziła dwa postępowania sprawdzające, w wyniku analizy tych materiałów, które zostały nadesłane, postanowiono, iż będą prowadzone dwa odrębne postępowania i w dniu dzisiejszym zostały wszczęte dwa śledztwa – przekazał podczas poniedziałkowej konferencji rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Piotr Skiba, komentując sprawę Warszawskiego Szpitala Południowego.

Podobne artykuły