03 November, 2020

Strajk kobiet – dołącz do akcji #1074 powody

Strajk kobiet – dołącz do akcji #1074 powody

30 października odbył się wielki protest pod hasłem Marsz na Warszawę zorganizowany przez Strajk Kobiet. Uczestniczyło w nim ponad 100 tysięcy osób z całej Polski. Ruch w centrum stolicy został wstrzymany na kilka godzin. Był to dziewiąty dzień protestów, które są wynikiem oburzenia społeczeństwa na upolityczniony wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Strajk kobiet – wsparcie aktywistek z całego świata

Protesty po decyzji TK trwają nieprzerwanie od 22 października. Ludzie w całej Polsce, ale również poza jej granicami, walczą o wolność i prawa kobiet. Głos w sprawie zaostrzenia prawnych przepisów dotyczących aborcji w Polsce zabrała także Jane Fonda. Aktorka wsparła protestujących i powiedziała:

Bądź­cie sil­ne. Prze­sy­łam mi­łość i wy­ra­zy po­dzi­wu ze Sta­nów Zjed­no­czo­nych. Je­ste­śmy z Wa­mi!

Swoje poparcie wyraziły także inne zagraniczne gwiazdy.

W mediach społecznościowych powstała właśnie kolejna akcja związana ze Strajkiem Kobiet.

#1074 powody – tak nazywa się akcja zorganizowana przez aktywistki, które pytają Polki i Polaków jaki jest ich powód wyjścia na ulicę i brania udziału w demonstracjach. Solidarność i wspólne zjednoczenie trwa. Coraz więcej osób przyłącza się do akcji i pisze o swoich powodach, które popchnęły ich do wyjścia na ulicę i wsparcia Strajku Kobiet. Jeśli chcesz podzielić się swoim powodem, wystarczy wejść pod ten link i dokończyć zdanie. Biorę udział w strajku, bo…

Liczba, która pojawia się w nazwie nie jest przypadkowa. W 2019 roku przeprowadzono 1074 aborcji z powodu nieuleczalnych wad płodu.

Źródło: msn.com

Podobne artykuły