26 August, 2020

Ludzie Ziobry zniknęli z TVP Info. Zdecydował o tym Jarosław Kaczyński

Zbigniew Ziobra Jarosław Kaczyński polityka

Jak ustalił Onet, na skutek decyzji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego politycy Solidarnej Polski przestali być zapraszani do programów publicystycznych TVP Info. Ma mieć to związek z tarciami w obozie rządzącym.

Onet podaje, że ziobrystów od ponad miesiąca brakuje w publicystyce TVP Info. Ostatni raz w porannym programie “Minęła 8” poseł Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu z SP był 17 lipca, z kolei wieczorem w programie “Minęła 20” poseł Solidarnej Polski Mariusz Kałużny gościł 19 lipca.

Tymczasem, jak odnotowuje portal, w stacji regularnie bywają politycy PiS i Porozumienia, czyli drugiego koalicjanta partii Jarosława Kaczyńskiego. Zaproszenia otrzymują także przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL, a nawet Konfederacji. “O ziobrystach słuch zaginął” – podsumowuje reporter Kamil Dziubka.

Jak odnotowuje Onet, nieco inaczej jest w Jedynce: wprawdzie Zbigniew Ziobro pojawił się “Gościu Wiadomości” dawno, bo 3 lipca, ale w porannym “Kwadransie politycznym” emitowanym o godz. 8.15 w ostatnich tygodniach dwa razy wystąpił minister środowiska Michał Woś i raz wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, obaj z SP.

Onet próbował uzyskać w tej sprawie komentarz szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego, ale nie udało się z nim skontaktować. Rozmawiać na ten temat nie chciał też rzecznik SP Jan Kanthak.

Decyzja Nowogrodzkiej

Jak ustalił portal, decyzja o zakazie zapraszania do programów TVP Info ludzi Zbigniewa Ziobry zapadła w partyjnej centrali na Nowogrodzkiej. A poszło m.in. o atak na Mateusza Morawieckiego, który przepuściły “Wiadomości” dzień po drugiej turze wyborów prezydenckich. Doszło do niego, bo jak pisze Onet, prezes TVP Jacek Kurski zawarł taktyczny sojusz z Ziobrą w jego wojnie z premierem o wpływy.

Z materiału widzowie dowiedzieli się, że spółki Skarbu Państwa i Kancelaria Premiera kupują reklamy “w mediach antyrządowych otwarcie wspierających politykę opozycji”. Wymieniono tu naszą redakcję, ale też “Politykę” i “Rzeczpospolitą”. Onet twierdzi, że materiał nie spodobał się na Nowogrodzkiej. “Jarosław Kaczyński miał uznać, że to o jeden most za daleko i tupnął nogą. Stąd polecenie, by Kurski za karę wyciął Solidarną Polskę z publicystyki TVP Info”.

Źródło: fakt.pl

Podobne artykuły