Chłopiec wsiadł do złego autobusu. Przestraszył się. Pomógł policjant
Według informacji przekazanych przez Dolnośląską Policję dziecko było w bardzo złym stanie. “Dziecko było zapłakane, wystraszone i całe spocone. Na zewnątrz panują bardzo wysokie temperatury, dlatego sytuacja mogła być dla chłopca naprawdę niebezpieczna” – relacjonuje Dolnośląska Policja. Funkcjonariusz spokojnie nawiązał kontakt z dzieckiem i pokazał legitymację oraz odznakę, bo chłopiec początkowo był nieufny.
Później wyjaśniło się, skąd wzięła się cała sytuacja. “Okazało się, że wsiadł do niewłaściwego autobusu” – przekazała Dolnośląska Policja. Gdy chłopiec zorientował się, że jedzie złym kursem, przestraszył się, wysiadł i postanowił wrócić do domu pieszo.

Co zrobiła policja po interwencji na Dolnym Śląsku?
Policjant zaopiekował się dzieckiem do czasu przyjazdu patrolu z Lubina, który odwiózł chłopca do domu. W komunikacie policja przypomniała, że w takich sytuacjach najważniejsze są szybka reakcja i uważność.
“W tak upalne dni zwracajmy szczególną uwagę na dzieci, seniorów i osoby, które mogą potrzebować pomocy. Nie bądźmy obojętni, czasem jedna reakcja może zapobiec tragedii” – napisali funkcjonariusze, przypominając także o numerze alarmowym 112.
***
Rekordowe upały, gigantyczne korki i wysokie ceny dają Ci się we znaki? Utknąłeś w przegrzanym pociągu lub na zatłoczonym SOR-ze? To też jest historia. Napisz do nas na dziejesie.wp.pl.