25 October, 2021

Kaczyński ma przedstawić “założenia nowej ustawy o obronie ojczyzny”. Zapowiedziano konferencję

Kaczyński ma przedstawić "założenia nowej ustawy o obronie ojczyzny". Zapowiedziano konferencję

We wtorek wicepremier Jarosław Kaczyński oraz szef MON Mariusz Błaszczak przedstawią założenia nowej ustawy o obronie ojczyzny – poinformował resort obrony.

“Projektowana ustawa kompleksowo uporządkuje przepisy dotyczące Sił Zbrojnych, zastępując kilkanaście aktów prawnych w tym m.in. ustawę z 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony” – podaje MON. Konferencja odbędzie się we wtorek o godzinie 13.

Wcześniej Jarosław Kaczyński parokrotnie zapowiadał, że przed odejściem z rządu chce “uporządkować” m.in. kwestię dotyczącą obronności. – W jednym miejscu Polski rządzą pozapartyjne siły, w innych partie opozycyjne i ci opozycyjni samorządowcy niejednokrotnie wychodzą ze swojej właściwej roli. Gdy mamy jakieś zagrożenie, dzieje się coś złego, różnice między nami nie mogą oddziaływać na to, jak się działa. Musimy te sprawy rozwiązać, musimy tutaj mieć odpowiednie instrumenty, które oczywiście będą działać czasowo w momencie zagrożenia. Gdy ono mija, to wszystko wraca do stanu poprzedniego – mówił w wrześniowym wywiadzie dla PAP.

– Kiedy te ustawy będą w procesie uchwalania lub zostaną uchwalone, zastanowię się czy nie wrócić do mojego właściwego zajęcia, czyli kierowania partią – wskazywał.

Źródło: Gazeta.pl

Podobne artykuły