12 July, 2022

Żołnierze amerykańskie straciłi pół miliona dolarów z powodu swojej rozwiązłości seksualnej. Obwiniają pandemię

Żołnierze amerykańskie straciłi pół miliona dolarów z powodu swojej rozwiązłości seksualnej. Obwiniają pandemię

Przypadkisekstorcji” żołnierzy wzrosły w czasie pandemii. statystyki Armii pokazują

Amerykańskie dowództwo dochodzeń kryminalnych (ang. U. S. Army Criminal Investigation Command, powszechnie znane jako CID) jest odpowiedzialne za prowadzenie dochodzeń kryminalnych, w których armia jest lub może być stroną interesów.

W ciągu ostatnich trzech lat liczba przypadków ” sekstorcji ” zgłoszonych do Wydziału Śledczego Armii prawie potroiła się, zgodnie ze statystykami podanymi przez wydział do Military.com, jak niektórzy eksperci obwiniają izolację podczas pandemii.

W 2019 r., przed pandemią COVID-19, CID otrzymało 56 zgłoszeń o sekstorcji. W następnym roku liczba zgłoszeń wzrosła do 147 przypadków, co stanowi wzrost o 163%. Liczba ta utrzymała się na stosunkowo stałym poziomie w 2021 r.i wyniosła 132 przypadki.

W 2022 Army Cid twierdzi, że otrzymało już 61 raportów o sekstorcji zbliżających się do połowy roku.

Sekstorcja to kategoria przestępstw seksualnych, w których oszust grozi dystrybucją lub nagłośnieniem czyjegoś “wrażliwego materiału” w zamian za pieniądze lub przysługi seksualne, zgodnie z Federalnym Biurem Śledczym. Materiał ma charakter seksualny i może zawierać nagrania wideo, zdjęcia lub wiadomości używane do szantażu i bez zgody ofiary.

Straty finansowe ponoszone przez tych, którzy są szantażowani, mogą być znaczne, a szacowane straty w wysokości 144 000 USD odnotowano tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

CID powiedział, że ofiary łącznie straciły szacunkowo $ 428,000 na rzecz sekstorcji między 2019 i 2022.

Podobne artykuły