30 November, 2021

Tusk o spotkaniu z Kaczyńskim. Napisał o “łajdakach” i “brudnych szmatach”

Tusk o spotkaniu z Kaczyńskim. Napisał o "łajdakach" i "brudnych szmatach"

Tusk o spotkaniu z Kaczyńskim. Napisał o “łajdakach” i “brudnych szmatach”

Donald Tusk na Twitterze skomentował osoby związane ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości. Powołał się na rozmowę z Jarosławem Kaczyńskim. Padły słowa o “łajdakach” i “brudnych szmatach”.

Donald Tusk, przewodniczący PO i były premier, w poniedziałek opublikował wpis na Twitterze, odnoszący się do prezesa PiS.

“Wiele lat temu spytałem Kaczyńskiego, dlaczego w jego partii jest tylu łajdaków. Powiedział, że porządki w kraju można robić używając nawet brudnej szmaty. Nazwisk nie wymienił. Sami zgadnijcie” – napisał.

Polityk nie doprecyzował kogo konkretnie lub jaką grupę zalicza do “łajdaków”. To tylko niektóre komentarze pod wpisem: “Nawet nie trzeba zgadywać. Sami się zgłoszą po tym tweecie”, “Od brudnej szmaty ma się brudne ręce” oraz “Brudna szmata ma to do siebie, że jeszcze bardziej roznosi brud”.

Tusk porównał Kaczyńskiego do tchórza. “Rządzi partia zajęta własnymi interesami”

W sobotę przewodniczący PO podczas konwencji Komitetu Obrony Demokracji “6 lat KOD” mówił, że “Polską rządzi tchórz, w czasach, kiedy trzeba ludzi odważnych, Polską rządzi partia zajęta wyłącznie własnymi interesami, gdy trzeba ludzi bezinteresownych”. – Dlatego tak bardzo potrzebne jest wasze świadectwo i wasza odwaga, żeby ten czas jak najszybciej minął – dodał.

Źródło: RadioZet.pl

 

Podobne artykuły