15 November, 2021

Tragedia na granicy. Nie żyje polski żołnierz

Tragedia na granicy. Nie żyje polski żołnierz

Tragedia na granicy polsko-białoruskiej. Jeden ze służących tam polskich żołnierzy nie żyje. Zginął w bardzo przykrych okolicznościach. Dokładnie takiego rozwoju wypadków w tym miejscu wszyscy się obawiali.

Tragedia na granicy polsko-białoruskiej, na której od długiego czasu trwają zamieszki. W miejscu, w którym z dnia na dzień przybywa migrantów, doszło do ogromnego dramatu, w wyniku którego życie stracił polski żołnierz.

Polski żołnierz zginął podczas służby przy granicy polsko-białoruskiej. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę – taką informację podało dowództwo 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Co jednak istotne, w zdarzeniu nie uczestniczyły osoby trzecie.

Żołnierz zginął na granicy polsko-białoruskiej

Aktualnie przy zabezpieczeniu granicy pracuje ok. 15 tys. żołnierzy i funkcjonariuszy służb. Mimo tego w tym miejscu dalej jest wyjątkowo niebezpiecznie. To właśnie tam, podczas pełnienia służby zginął żołnierz z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej.

    Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku której nastąpiła śmierć żołnierza – napisano w komunikacie.

Żołnierz pełnił funkcję w ramach odwodu, tj. nie realizował działań bezpośrednio przy granicy polsko-białoruskiej. Do służby na granicy został oddelegowany nieco ponad tydzień temu. Od momentu oddelegowania nie miał kontaktu z migrantami – czytamy w oświadczeniu.

Dowództwo żołnierza poinformowało o tragedii jego rodzinę i z należną troską objęto ją opieką psychologiczną. “Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa przy współudziale prokuratury z Białegostoku” – dodano. Bardzo współczujemy bliskim zmarłego.

Źródło: Planeta.pl

Podobne artykuły