15 November, 2021

Migranci pobici i obrabowani w Polsce. “Prosili o wodę”

Migranci pobici i obrabowani w Polsce. "Prosili o wodę"

Trzyosobowa grupa migrantów – irackie małżeństwo i Syryjczyk – została pobita i obrabowana w strefie przygranicznej nieopodal Hajnówki. Cała trójka stara się o uzyskanie statusu uchodźcy. Policja poszukuje sprawców napaści.

Poszkodowanych migrantów dostrzegł przy drodze wolontariusz Grupy Granica. Małżeństwo Irakijczyków oraz Syryjczyk zostali wcześniej pobici i okradzeni ze wszystkiego, co mieli przy sobie. Kobieta poinformowała, że zdarto z niej część ubrań, natomiast jej męża uderzono łomem w głowę. Mężczyzna został zabrany do szpitala.

 Ci ludzie byli pobici, zabrano im pieniądze, jeden z mężczyzn został uderzonyłomem w głowę, trafił do szpitala, zabrano im wszystkie dokumenty. Pani bała się, że zostanie sama, że gdy wróci do lasu, zostanie zgwałcona i już nigdy nie zobaczy swojego męża – przekazała Maja Ostaszewska z Grupy Granica.

Polska policja potwierdziła informację o zdarzeniu i prowadzi czynności wyjaśniające.

Migranci zaatakowani w Polsce

Grupa Granica informuje, że migranci opisywali przestępców jako osoby o europejskim typie urody. Jak twierdzą poszkodowani, poprosili jedynie o wodę osoby, które wyglądały na lokalnych mieszkańców. Zamiast pomocy otrzymali łomot.

 Poszkodowanym udzieliliśmy pomocy humanitarnej i wsparcia prawnego. Wszyscy chcą starać się o przyznanie statusu uchodźcy w Polsce. Wolontariusz Grupy Granica, który jako pierwszy spotkał poszkodowanych, złożył na komendzie policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa – oświadczyła Grupa Granica.

To pierwszy od początku kryzysu przypadek ataku na migrantów przebywających przy polsko-białoruskiej granicy.

Źródło: Planeta.pl

Podobne artykuły