07 September, 2021

PIENIĘDZY Z UNII EUROPEJSKIEJ NIE BĘDZIE! Polska straci miliardy

PIENIĘDZY Z UNII EUROPEJSKIEJ NIE BĘDZIE! Polska straci miliardy

Politycy PiS zgotowali Polakom okrutny los. Pięć województw może stracić w najbliższym czasie blisko 50 miliardów złotych z programu REACT-EU. A wszystko przez upór i zacięcie konserwatywnych polityków.

 

Jak donosi “Gazeta Wyborcza”, Komisja Europejska zawiesiła rozmowy z pięcioma polskimi województwami na temat wypłat ogromnych dotacji. Zamrożona kwota to 126 milionów euro, czyli ponad 47,5 miliarda złotych.

 

Cóż takiego zrobili politycy, by rozwścieczyć Unię? Byli sobą. Chodzi o przyjęte w części Polskich samorządów uchwały anty-LGBT, stojące w sprzeczności do prawa UE i poszanowania praw człowieka. Jeśli województwa się z nich nie wycofają, obywatele zostaną bez dopłat.

 

Koniec dopłat z UE. Przez polityków PiS

 

Jak podaje “Wyborcza”, w najgorszej sytuacji jest województwo małopolskie, które stracić może ponad 33,5 miliona euro. Województwo łódzkie może się pożegnać z wypłatami na łączną kwotę ponad 26 milionów euro, lubelskie – 26, a podkarpackie 24,6 milionów. Pulę zamyka województwo świętokrzyskie, które mogłoby dostać 16 milionów euro, ale pewnie nie dostanie, bo władze samorządowe ponad dobro obywateli i prawa człowieka stawiają swoją homofobię.

 

W piątek wieczorem do marszałków z województw: małopolskiego, lubelskiego i świętokrzyskiego (podpisały deklarację anty-LGBT, a dokładniej “w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”) oraz z łódzkiego i podkarpackiego (podpisały Samorządową Kartę Praw Rodzin przygotowaną przez Ordo Iuris) przyszły pisma z Komisji Europejskiej. Przekaz płynący z Brukseli jest stanowczy – dopóki uchwały nie zostaną uchylone, kurek z kasą w ramach programu REACT-EU pozostanie zakręconyv – informuje “Gazeta Wyborcza”.

 

Pieniądze z UE nie będą czekać

 

Co ważne, Polacy pieniędzy nie dostaną, a te nie będą czekać, aż zmieni się władza. Nikt w UE nie zamierza też liczyć na to, że decyzja władz wojewódzkich się zmieni – mają wyznaczony termin, jeśli się w nim nie zmieszczą, środki zostaną najpewniej rozdysponowane do innych regionów. Te z pewnością się z takiego zastrzyku gotówki ucieszą.

 

Działania waszych władz regionalnych, które przyjęły deklaracje, uchwały czy rezolucje nazywające społeczność LGBTIQ “ideologią” i uznały swoje terytoria za nieprzyjazne dla osób LGBTIQ, kwestionują ich zdolność do zapewnienia zgodności z zasadą niedyskryminacji. A ta jest warunkiem wdrożenia europejskich funduszy wspierających rozwój gospodarczy – brzmi fragment listu, jaki rozesłany został przez Komisję Europejską do wszystkich pięciu województw.

 

Źródło: planeta.pl

 

Podobne artykuły