16 March, 2022

Koniec pandemii w Polsce? Rząd znosi WSZYSTKIE obostrzenia

Koniec pandemii w Polsce? Rząd znosi WSZYSTKIE obostrzenia

Już nie trzeba bać się tego wirusa? 1,5 roku po zapewnieniach Mateusza Morawieckiego, że SARS-COV02 już nam nie zagraża, rząd Pis zniesie wszystkie obostrzenia.

Pandemia koronawirusa ciągle jest w Polsce i ciągle zbiera ogromne, również śmiertelne żniwo. Tylko ostatniej doby wykryto 12 695 nowych przypadków zakażenia i zmarło z powodu COVID-19 178 osób. Od początku zarazy w Polsce zakażenie stwierdzono u blisko 6 milionów ludzi, a życie straciło aż 113 622 obywateli naszego kraju!

Choć zakażeń nadal jest dużo, mało kto pamięta o zagrożeniu i coraz więcej osób całkowicie ignoruje zasady bezpieczeństwa. Teraz zignorować je zamierza także rząd. Minister zdrowia ogłosił właśnie, że szykują się do całkowitego zniesienia obostrzeń, w tym odejścia od maseczek.

Koniec obostrzeń pandemicznych

Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z “Faktem” przyznał, że rząd powoli przygotowuje się do całkowitego odejścia od restrykcji pandemicznych. Podał nawet przybliżoną datę rezygnacji z maseczek ochronnych i całkowitego powrotu do normalności. Miał też jedno “ale”.

Ogłosił, że obostrzenia raczej zniesione zostaną, ale nie jest to pewnik – wszystko może się jeszcze odmienić. – Jeśli będziemy mieć wzrosty zakażeń, termin znoszenia obostrzeń trzeba będzie przesuwać – oznajmił.

Obostrzeń, jeśli chodzi o życie gospodarcze, już nie ma, są maseczki. Jednak nawet jeśli regulacyjnie zniesiemy je jako obowiązek, będziemy rekomendować zachowanie ich w transporcie czy dużych skupiskach. Perspektywą zniesienia tego obowiązku jest początek kwietnia. Ale zastrzegam, że ta perspektywa zawsze może się zmienić – powiedział Adam Niedzielski w rozmowie z “Faktem”.

Minister zdrowia poinformował ponadto, ze rząd rozważa całkowite zniesienie obowiązkowej kwarantanny i izolacji, a to oznacza brak zakazu wychodzenia z domów dla zakażonych. Osoby chore nie będą już pozostawały pod nadzorem sanepidu, lekarze będą wypisywać im normalne zwolnienia lekarskie.

 

Źródło: Planeta.pl

Podobne artykuły