16 March, 2022

Joe Biden w Polsce! Jest data!

Joe Biden w Polsce! Jest data!

Joe Biden w Polsce!  Potwierdzono, że prezydent USA przyjął zaproszenie Andrzeja Dudy. Kiedy odbędzie się wizyta i dlaczego Biden zdecydował się przylecieć do Polski? Oby tylko nasz prezydent znowu nie zaliczył wpadki po angielsku…Joe Biden przyleci do Polski, by spotkać się z Andrzejem Dudą. Jak nieoficjalnie podaje Onet, powołując się na źródła dyplomatyczne, wizyta Joe Bidena w Polsce odbędzie się 25 marca. To może być prawda, bo amerykański prezydent 24 marca prawdopodobnie będzie uczestniczył w spotkaniu przywódców państw Unii Europejskiej w Brukseli. Miałby więc dosłownie ‘rzut beretem” do Dudy.

Joe Biden w Polsce. Duda już szykuje popis po angielsku?

Wcześniej szef MSZ Zbigniew Rau mówił, że wizyta Joe Bidena w Polsce wydaje się „bardzo prawdopodobna”. Jego zdaniem, „trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce do zaznaczenia pozycji Stanów Zjednoczonych i sojuszu jako całości, niż najsilniejsze ogniwo wschodniej flanki, jakim jest Polska”.

Nie wiemy o czym dokładnie Joe Biden będzie rozmawiał z Andrzejem Dudą. Mamy tylko nadzieję, że nasz prezydent ślęczy teraz z rozmówkami polsko-angielskimi i przyswaja najważniejsze zwroty. Kamala Harris podeszła do umiejętności językowych naszego prezydenta z dystansem, ale Joe Biden to starszy człowiek i nie wiemy jak zareaguje, gdy usłyszy co “potrafi” Andrzej Duda po angielsku…

 

Źródło: Planeta.pl

Podobne artykuły