03 February, 2021

Kolejne 2 miliardy dla TVP! Duda podpisał, Kurski się cieszy

Kolejne 2 miliardy dla TVP! Duda podpisał, Kurski się cieszy

Prezydent Andrzej Duda podpisał się pod budżetem na 2021 rok. W ręce telewizji Jacka Kurskiego oraz Polskiego Radia trafią kolejne 2 miliardy złotych.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda podpisał się pod ustawą budżetową na 2021 rok. Tegoroczny dokument przewiduje dochody państwa na poziomie 404 miliardów oraz wydatki przekraczające kwotę 485 miliardów złotych. Sejm odrzucił 99 senackich poprawek.

Ustawa upoważnia ministra finansów do przekazania jednostkom publicznej radiofonii i telewizji wsparcia finansowego, z powodu utraconych wpływów z opłat abonamentowych. Rekompensata ta szacowana jest na 1,95 miliarda złotych. Przekazane środki muszą zostać przeznaczone na cele misji realizowanej przez telewizję publiczną i radiofonię.

TVP dostanie miliardy złotych

Jak poinformował portal Wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska do 2020 roku uzyskała 4,8 miliarda złotych pomocy publicznej. To o wiele więcej niż Spółka Restrukturyzacji Kopalń (3,1 miliarda złotych), a nawet PKP Intercity (2,7 miliarda złotych).

Warto podkreślić, że niedawno PiS zrezygnowało z przeznaczenia 80 milionów złotych psychiatrię dziecięcą, która od lat jest w opłakanym stanie. Decyzję tłumaczono wtedy brakiem środków na pomoc.

Źródło: planeta.pl

Podobne artykuły