17 January, 2022

21-latek atakował ludzi maczetą na ulicach Torunia. Są ranni

21-latek atakował ludzi maczetą na ulicach Torunia. Są ranni

21-letni mężczyzna atakował ludzi maczetą w poniedziałkowy poranek w Toruniu. Trzy osoby są ranne i trafiły do szpitala. Agresor został zatrzymany przez policję.

“Mężczyzna atakował przechodniów ostrym narzędziem o długości ok. 50 cm, najprawdopodobniej maczetą. Pierwsze zgłoszenie było od kobiety, która szła wzdłuż Szosy Chełmińskiej. Ona zgłosiła uraz twarzy i wówczas zaczęliśmy szukać tego mężczyzny”– poinformowała podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, pierwsze zgłoszenie dotyczące 21-latka policja otrzymała o godz. 4.40. Mężczyzna miał być najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków i zachowywać się agresywnie wobec domowników. Oddalił się przed przybyciem patrolu.

“W okolicach Ronda Pokoju Toruńskiego udało się zatrzymać 21-latka. To Polak, mający jednak być może zagraniczne korzenie. Do szpitala w wyniku zadawanych przez niego ostrym narzędziem ciosów trafiły łącznie trzy osoby. Dwie kobiety i mężczyzna. Jedna kobieta ma uraz twarzy, a druga dłoni. Mężczyzna ma uraz twarzy”

– dodała rzecznik prasowa toruńskiej policji.

Wszystkie poszkodowane osoby trafiły do szpitala.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna mógł być pod wpływem środków odurzających.

W tej sprawie prowadzone są cały czas czynności przez policję. 21-latek najprawdopodobniej zaczepił więcej osób.

– Pogotowie przywiozło do nas trzy osoby poszkodowane w tym ataku. Później zgłosiła się do nas jeszcze czwarta osoba. Dwie osoby miały drobne urazy głowy. Są już wypisywane do domu. Jedna pozostaje na obserwacji z urazem twarzoczaszki po zaopatrzeniu rany. Czwarta ofiara – kobieta z urazem palca – będzie miała zabieg operacyjny. Walczymy o uratowanie palca– powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowy wojewódzkiego szpitala w Toruniu Janusz Mielcarek.

Jak dodał, żadna z osób nie jest w stanie zagrażającym życiu.

– Wszystkie osoby zostały poinformowane o możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej – wskazał Mielcarek.

Źródło: Niezalezna.pl

Podobne artykuły