04 March, 2021

Zmarł podczas policyjnego zatrzymania. Prokuratora bada przyczyny śmierci 42-letniego mężczyzny

Zmarł podczas policyjnego zatrzymania. Prokuratora bada przyczyny śmierci 42-letniego mężczyzny

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku prowadzi śledztwo w sprawie śmierci podczas policyjnego zatrzymania w Kowalach (pow. gdański). Do tragicznego zdarzenia doszło w środę wieczorem 3.03.2021 r. na parkingu samochodowym przy ul. Staropolskiej. Chwilę po ujęciu, poszukiwany 42-latek zasłabł i mimo reanimacji nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych.

 

Gdańska prokuratura bada okoliczności tragicznego zdarzenia z podgdańskich Kowali. W środę (4.03.2021), na parkingu pod jednym z dyskontów funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary 2,5 roku pozbawienia wolności.Zmarł w trakcie zatrzymania

 

Jak informuje prokuratura, w trakcie próby obezwładnienia mężczyzna zaczął stawiać opór i był agresywny wobec mundurowych. Nagle zasłabł. Mimo akcji reanimacyjnej, prowadzonej najpierw przez zatrzymujących go funkcjonariuszy, a następnie ratowników medycznych, 42-latkowi nie udało się przywrócić funkcji życiowych. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon.

 

Policjanci podjęli czynności zatrzymania mężczyzny do odbycia kary pozbawienia wolności – mówi prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. – W trakcie zatrzymania mężczyzna był bardzo agresywny. W trakcie czynności zasłabł, następnie zmarł. Na miejscu przeprowadzono czynności z udziałem biegłego lekarza. Pojawi się także prokurator. Na dziś zaplanowano sekcję zwłok, która da odpowiedź co było przyczyną śmierci mężczyzny.

 

Trwa przesłuchiwanie świadków. Jak informuje rzeczniczka, przesłuchano już dwóch policjantów, którzy mieli za zadanie zatrzymać mężczyznę.

 

– Podczas akcji nie korzystano z urządzeń typu paralizator i tego typu innych urządzeń – mówi prok. Wawryniuk.

Sprawy nie komentują przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

 

Źródło:  dziennikbaltycki.pl

 

 

Podobne artykuły