23 March, 2021

Zakażony covidem żołnierz WOT stawił się na ćwiczenia. Jest śledztwo prokuratury

Zakażony covidem żołnierz WOT stawił się na ćwiczenia. Jest śledztwo prokuratury

Jeden z podkarpackich terytorialsów stawił się na ćwiczenia, mimo tego, że był chory na koronawirusa i o tym wiedział. Sprawą zajmuje się dział do spraw wojskowych Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

19 marca Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie poinformowała, że dział ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów wydał 12 stycznia br. postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie bezpośredniego narażenia na zarażenie chorobą zakaźną „COVID-19” wielu osób – żołnierzy z 31. batalionu lekkiej piechoty w Rzeszowie, 3. PBOT w Rzeszowie w okresie od 29 października 2020 roku do 1 listopada 2020 roku.

Ustalony przez prokuraturę żołnierz w stopniu starszego szeregowego Obrony Terytorialnej z 31. batalionu lekkiej piechoty w Rzeszowie – 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Rzeszowie poprzez stawienie się do swojej jednostki wojskowej na ćwiczenia rotacyjne wiedząc, że jest dotknięty chorobą zakaźną koronawirusem „SARS-CoV2” iw tym czasie powinien przebywać na obowiązkowej izolacji – poinformował por. Michał Wiśniewski, prokurator działu do spraw wojskowych Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Jest to czyn z art. 161 § 3 kodeksu karnego, za którego popełnienie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Lista osób pokrzywdzonych znajduję się u dowódcy 31 batalionu lekkiej piechoty w Rzeszowie – mówi por. Michał Wiśniewski.

Źródło: https://brzozow24.pl

Podobne artykuły