01 November, 2021

Stary dziad mocno śpi”. Duchy zawiesiły śpioszki pod domem Kaczyńskiego

Stary dziad mocno śpi". Duchy zawiesiły śpioszki pod domem Kaczyńskiego

Członkowie “Lotnej Brygady Opozycji” odwiedzili dom Jarosława Kaczyńskiego. Na płocie posesji na warszawskim Żoliborzu przebrani za duchy członkowie “LBO” zawiesili śpioszki. Uczestników happeningu wylegitymowała policja.

W niedzielę ok. godz. 17 członkowie “Lotnej Brygady Opozycji” przebrani za duchy i śmierć przybyli pod dom Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu. Chcieli w ramach popularnej na święto Halloween zabawy poprosić go o cukierki.

Lotna Brygada Opozycji pod domem Kaczyńskiego. “Stary dziad mocno śpi”

Stary dziad mocno śpi". Duchy zawiesiły śpioszki pod domem Kaczyńskiego

Gdy nikt im nie otworzył, postanowili zrobić “psikusa” i powiesili na ogrodzeniu posesji kilka dziecięcych śpioszków. – Śpioszki dla śpioszka – jak sami mówili, nawiązując do ostatniej konferencji prezesa PiS, który najprawdopodobniej przysnął w trakcie przemówienia szefa MON Mariusza Błaszczaka.

Całe przedsięwzięcie było transmitowane na profilu “LBO” w mediach społecznościowych.W pewnym momencie słychać, jak duchy zaczynają śpiewać na melodię “Stary niedźwiedź mocno śpi” następujący tekst: Stary dziad mocno śpi/my się nie boimy/dynie przynosimy/jak się zbudzi, to je zje.

Patrolujący okolicę policjanci przerwali jednak ten happening i postanowili wylegitymować jego uczestników.

– Nie dostaliśmy cukierków – skarżyła się członkini grupy.

Końcówkę transmisji (którą w pewnym momencie przerwano) stanowi natomiast dyskusja między członkami “LBO” a funkcjonariuszami.

Stary dziad mocno śpi". Duchy zawiesiły śpioszki pod domem Kaczyńskiego

– A czy wy jesteście prawdziwi, czy przebrani? […] Możemy się z wami zamienić na halloweenowe stroje. W waszych będziemy budzić większy postrach – mówili aktywiści do mundurowych.

Źródło: Radio Zet.pl

Podobne artykuły