23 April, 2021

Rosyjskie ministerstwo obrony: Wojska powracają z Krymu do miejsc stałej dyslokacji

Rosyjskie ministerstwo obrony: Wojska powracają z Krymu do miejsc stałej dyslokacji

Jak poinformowało ministerstwo obrony Rosji, wojska, które uczestniczyły w ćwiczeniach na anektowanym Krymie, rozpoczęły powrót do miejsc swojego stałego rozlokowania. Oddziały udają się na dworce kolejowe i lotniska, na okrętach desantowych trwa załadunek.

 

Oddziały, które rozpoczęły powrót do koszar, należą do rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego i sił powietrznodesantowych. Przerzucenie wojsk ma zakończyć się do 1 maja.

Wojska te brały udział w ćwiczeniach, których główny etap odbył się w czwartek i które według ministerstwa obrony Rosji były elementem niezapowiedzianego sprawdzianu gotowości bojowej sił zbrojnych. W manewrach na poligonie Opuk, na anektowanym ukraińskim Krymie, uczestniczyło w czwartek 10 tysięcy żołnierzy.

 

Flotylla na Morzu Czarnym

 

Od drugiego tygodnia kwietnia Rosja rozpoczęła kierowanie na Morze Czarne swych jednostek desantowych i artyleryjskich wchodzących w skład Flotylli Kaspijskiej. Uzasadniała to planowanymi sprawdzianami sił zbrojnych. Działania te zbiegły się z koncentrowaniem sił rosyjskich przy granicy z Ukrainą i nasileniem starć pomiędzy armią ukraińską i prorosyjskimi separatystami w Donbasie.

 

Źródło:  interia.pl

Podobne artykuły