09 June, 2021

Polska pójdzie na finansowe dno! GIGANTYCZNE KARY ZA BUNT PIS

Polska pójdzie na finansowe dno! GIGANTYCZNE KARY ZA BUNT PIS

Powraca sprawa kopalni i elektrowni w Turowie. W maju Trybunał Stanu Unii Europejskiej wydał decyzję o natychmiastowym zamknięciu przybytku. Dlaczego? Bo praca Polaków dramatycznie źle wpływa na środowisko. Polska oczywiście nie posłuchała, premier Mateusz Morawiecki pojechał kłócić się z szefem rządu Czech (to Czesi zaskarżyli Polaków), a później ogłosił, że spór został zażegnany.

Nie został. Premier Czech ogłosił, że Morawiecki kłamie, a teraz Czechy znów zaskarżają Polskę. Państwu nad Wisłą, czyli nam, Polakom i wszystkim osobom w Polsce płacącym podatki, grozi katastrofalne zadłużenie.

 

Gigantyczne kary dla Polski za bunt PiS

 

\olska nie wstrzymała prac w Turowie, więc Czesi się skarżą. Chcą już nie tylko natychmiastowego wykonania wyroku TSUE, ale też kary w wysokości 5 milionów euro dziennie za każdy dzień zwłoki.

 

Co na to PiS? Wszak to przez ich butę grozi Polakom gigantyczne zadłużenie! Partia oczywiście nie ma zamiaru się przejmować. Poseł Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk oznajmił, że trzeba mieć zaufanie do premiera Morawieckiego, bo ten wie, co robi.

 

Padły pewne deklaracje. Myślę, że one są prawdziwe. Poczekajmy na ustosunkowanie się naszych pełnomocników i rządu do dzisiaj podawanych informacji. Do Czechów należą kopalnie w ich kraju i Niemczech. Być może to gra gospodarcza, biznesowa powiedział w Polsat News.

 

Z kolei Michał Dworczyk w Radiu ZET poinformował, że Czesi zaskarżają Polskę, bo czekają ich jesienią wybory. Wojna z sąsiadami ma być grą czysto polityczną.

 

Źródło: planeta.pl

 

Podobne artykuły