08 June, 2021

Policjant stracił broń służbową podczas akcji przeciwko złodziejom

Policjant stracił broń służbową podczas akcji przeciwko złodziejom

Krakowski policjant stracił broń służbową podczas akcji przeciwko złodziejom katalizatorów na Śląsku. Pistolet z szesnastoma nabojami udało się odzyskać podczas policyjnej blokady drogi koło Olkusza – dowiedział się dziennikarz RMF FM Krzysztof Zasada.

 

Funkcjonariusze w Mierzęcicach próbowali zatrzymać samochód, którym mieli poruszać się podejrzani o kradzieże katalizatorów. Kierowca nie reagował na polecenia, była też obawa, że potrąci interweniujących policjantów. Jeden z nich bronią służbową wybił szybę w osobówce i wtedy pistolet wpadł do środka, a auto odjechało.

 

Zarządzono pościg i blokadę. Po kilkudziesięciu kilometrach na drodze 94 w okolicach Olkusza uciekającego udało się zatrzymać. W samochodzie miał broń, a w magazynku był komplet amunicji.

 

Podczas zatrzymania potłuczeń doznał funkcjonariusz, który został potrącony przez samochód, kierowany przez podejrzanego. Mężczyzna – mieszkaniec Ukrainy – usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Grozi za to do 10 lat więzienia.

 

Źródło:rmf24.pl

Podobne artykuły