11 April, 2022

Policjant rozbił samochód o latarnię. Był pijany

Policjant rozbił samochód o latarnię. Był pijany

W niedzielę rano przy ul. Śląskiej w Gorzowie Wielkopolskim samochód marki BMW uderzył w latarnię. Okazało się, że to nieoznakowany policyjny radiowóz drogówki, a kierowcą był pijany policjant. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 6 na skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Kwiatowej w Gorzowie – kilkaset metrów od komendy wojewódzkiej. Kierowca BMW stracił panowanie nad pojazdem i uderzył jego prawą stroną w latarnię drogową. Nie odniósł żadnych obrażeń.

Jak się okazało, za kierownicą nieoznakowanego radiowozu siedział policjant ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji – doświadczony policjant z kilkunastoletnim stażem. Przeprowadzone na miejscu badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Prawdopodobnie nie był w tym czasie na służbie, a mimo to prowadził nieoznakowany radiowóz marki BMW. Rozpoczęła się procedura wydalenia go ze służby.

Gorzów Wielkopolski. W sprawie wszczęte będzie postępowanie karne

– Jak tylko okazało się, że policjant był pod wpływem alkoholu, komendant wojewódzki zawiesił go wykonywaniu czynności i wszczął procedurę związana z dyscyplinarnym wydaleniem go ze służby. Oczywiście w sprawie będzie też wszczęte postępowanie karne – powiedział rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

– Wszystkie okoliczności tego zdarzenia są teraz wyjaśniane przez funkcjonariuszy z wydziału kontroli. W naszych szeregach nie ma miejsca na osoby łamiące prawo w jakikolwiek sposób – dodał Maludy.

Pijanego kierowcę czekają surowe konsekwencje. Nie tylko straci pracę, ale zostanie mu zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

 

Źródło: Wp.pl

 

Podobne artykuły