23 February, 2022

Kolizja podczas przejazdu amerykańskiej kolumny wojskowej

Kolizja podczas przejazdu amerykańskiej kolumny wojskowej
Ciężarówka jadąca drogą ekspresową S8 uderzyła na wysokości miejscowości Sokolniki w tył busa Żandarmerii Wojskowej. Do kolizji doszło podczas zabezpieczania przejazdu kolumny amerykańskiego wojska. Lekko ucierpiało dwóch polskich wojskowych, ale nie wymagali hospitalizacji.

Zdarzenie miało miejsce w środę po godzinie 6.00 na 121. kilometrze S8 w kierunku Warszawy. To odcinek trasy w okolicach Wieruszowa.

Jak poinformował podkom. Kamil Ostrycharz z policji w Wieruszowie, samochód ciężarowy uderzył w tył busa polskiej Żandarmerii Wojskowej, która zabezpieczała z tyłu unieruchomioną kolumnę wojsk amerykańskich. Policjanci wspólnie z Żandarmerią Wojskową ustalają na miejscu dokładne okoliczności zdarzenia.

Podkomisarz dodał, że powodem zatrzymania się kolumny była uszkodzona opona w jednym z pojazdów amerykańskiej armii. W wyniku zderzenia nikt poważnie nie ucierpiał.

W samochodzie Żandarmerii Wojskowej było dwóch funkcjonariuszy, którzy początkowo uskarżali się na ból pleców. Jednak po przebadaniu przez służby medyczne nie poddali się hospitalizacji – dodał podkom. Ostrycharz.

Drobne obrażenia odniósł też kierowca ciężarówki. Droga S8 w stronę Warszawy jest przejezdna.
Przejazd wojskowych pojazdów związany jest ćwiczeniami Saber Strike 2022, które organizowane są przez dowództwo wojsk lądowych USA w Europie i w Afryce (USAREUR-AF) – w krajach bałtyckich i Polsce.

Źródło: tvp.pl

Podobne artykuły