13 April, 2021

Kinga Duda  znów ma nową pracę

Kinga Duda  znów ma nową pracę

Kinga Duda to kobieta sukcesu. Najpierw staż w Londynie, później stanowisko u boku prezydenta Andrzeja Dudy, a teraz nowa i prestiżowa praca. Media ujawniają, że wróciła do kariery prawniczej i realizuje się w znanej kancelarii w Warszawie.

 

Kinga Duda o zatrudnienie się nie boi. Studiowała prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (podobno była jedną z najlepszych studentek), a jej zespół biorący udział w międzynarodowym konkursie prawniczym wygrał konkurs. Odbyła również staż w Londynie, a do tego już pracowało jako doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy. Do tego, jak podają media, Córka prezydenta interesuje się międzynarodowym prawem handlowym i prywatnym, postępowaniem cywilnym i metodami alternatywnego sposobu rozstrzygania sporów. To właśnie dlatego nikogo chyba nie dziwi NOWA PRACA Kingi Dudy.

 

Kinga Duda ma nową pracę. Ale kariera!

 

Jak pisze O2.pl, 25-letnia córka Andrzeja Dudy jest zatrudniona w warszawskiej kancelarii Maruta Wachta, która specjalizuje się w prawie nowych technologii i zamówień publicznych. Pracowała w niej już przed swoim wyjazdem do Londynu. Pojawiła się już oficjalnie w zakładce „zespół” jako prawnik. Jej specjalność to kontrakty IT, spory sądowe i arbitrażowe.

 

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Columbus School of Law (Washington D.C.)(LL.M), przewodnicząca Koła Naukowego Postępowania Cywilnego TBSP UJ. Uczestniczyła w licznych konkursach międzynarodowych z zakresu mediacji i arbitrażu międzynarodowego, m.in. Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot. Doświadczenie zdobywała w polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych, przed dołączeniem do zespołu odbywała staż w jednej z czołowych kancelarii prawnych w dziedzinie arbitrażu międzynarodowego w Londynie – kancelaria opisuje kompetencje i wykształcenie Kingi Dudy.

 

Źródło:  Planeta.pl

 

Podobne artykuły