06 April, 2021

Kaczyński zdradzony! RZĄD PiS BLOKUJE PREZESA

Kaczyński zdradzony! RZĄD PiS BLOKUJE PREZESA

Szokujące doniesienia z najwyższych kręgów PiS. U szczytu władzy rozpętała się nowa wojna. Rząd wystąpił przeciw Jarosławowi Kaczyńskiemu!

 

Prezes Prawa i Sprawiedliwości powinien czuć się zagrożony? Zdaje się, że pozycja Jarosława Kaczyńskiego słabnie. Jak donosi “Rzeczpospolita”, w Zjednoczonej Prawicy znów nastąpił wybuch i wielki bunt, i to przeciwko prezesowi.

 

Rząd sprzeciwia się zmianie prawa, której chce Jarosław Kaczyński. Już raz nastąpiła podobna sytuacja, gdy mowa była o “piątce dla zwierząt”, a wtedy koalicja prawicy omal się nie rozpadła. Teraz mamy szansę na powtórkę?

 

Rząd sprzeciwia się Kaczyńskiemu

 

Posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o zarobkach, który przewiduje zrównanie płac kobiet i mężczyzn. Pod dokumentem podpisał się sam Jarosław Kaczyński, a to oznacza, że prezes w pełni popiera zmiany.

 

Jest to jedna z nielicznych nowelizacji, pod którymi podpisał się prezes PiS. Co więcej, podpis złożył jako pierwszy, o czym poinformowała na swojej konwencji w czerwcu ubiegłego roku partyjna młodzieżówka PiS

– podaje “Rzeczpospolita”.

 

Problem w tym, że rządowi się to nie podoba – najważniejsi polscy politycy, z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, ani myślą wyrównywać płac kobiet i mężczyzn. Projekt zablokowali – nie będzie procedowany. Tymczasem – jak wylicza GUS, kobiety w Polsce na tych samych stanowiskach zarabiają nawet 19,9 procent mniej, niż mężczyźni!

 

Źródło: Planeta.pl

 

Podobne artykuły