27 January, 2022

Granica z Białorusią. Młody żołnierz z raną postrzałową głowy. 22-latek zmarł

Granica z Białorusią. Młody żołnierz z raną postrzałową głowy. 22-latek zmarł

Radio RMF FM poinformowało, że w środę wieczorem znaleziono młodego żołnierza z raną postrzałową głowy. Mężczyzna znajdował się w parku w Białowieży na Podlasiu.

Jak dodaje RMF 24, nie udało się uratować mężczyzny mimo udzielonej pomocy. Z nieoficjalnych ustaleń rozgłośni wynika, że chodzi o około 22-letniego żołnierza z 9. Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie w województwie warmińsko-mazurskim.

Podlaskie. W Białowieży znaleziono żołnierza z raną postrzałową głowy

Wspomniany mężczyzna nie stawił się w środę 26 stycznia na odprawę w miejscu służby. Żołnierza znaleziono kilka godzin później w parku w pobliżu centrum edukacji w Białowieży. To właśnie w tym miejscu zakwaterowani są żołnierze, którzy zostali wysłani na granicę z Białorusią.

Młody mężczyzna miał ranę postrzałową głowy i nie udało się go uratować. Sprawę bada Żandarmeria Wojskowa i prokuratura.

Granica z Białorusią. Młody żołnierz z raną postrzałową głowy. 22-latek zmarł

W tej sprawie 16. Dywizja Zmechanizowana opublikowała w mediach społecznościowych komunikat. “26 stycznia w okolicy Białowieży doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 9. Brygady Kawalerii Pancernej” – przekazano w oświadczeniu.

Na miejsce tego zdarzenia wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzny nie udało się jednak uratować. “Aktualnie czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem prokuratury” – czytamy.

Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że doszło do wystrzału z broni służbowej. “W wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza” – dodano. Do tego zdarzenia doszło przed rozpoczęciem zmiany żołnierza.

Informacje o tej tragedii zostały przekazane rodzinie żołnierza. Jego bliscy są objęci opieką psychologa.

Śmierć żołnierzy na granicy z Białorusią – to nie jest pierwszy taki przypadek

W grudniu 2021 roku informowaliśmy o zwłokach żołnierza, które zostały znalezione na granicy polsko-białoruskiej. Sekcja zwłok zmarłego wykazała, że przyczyną zgonu wojskowego było “gwałtowne uduszenie się w następstwie zatkania dróg oddechowych treścią wymiotną”. – W jego organizmie stwierdzono 3,61 promila alkoholu – informował wówczas zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Lublinie ds. wojskowych płk Robert Dąbek. Zmarły wówczas żołnierz podlegał 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Zakaz ten dotyczy 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Źródło: RMF FM

Podobne artykuły