17 March, 2022

Dziś rano przestały działać urządzenia sterowania na kolei w całej Polsce. PKP PLK wydało komunikat

Dziś rano przestały działać urządzenia sterowania na kolei w całej Polsce. PKP PLK wydało komunikat

Duża awaria urządzeń sterowania na kolei w całej Polsce. Sytuację przedstawia w wydanym dziś rano komunikacie spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Pociągi w całym kraju mogą być opóźnione.

“Dziś w czwartek 17 marca ok. godz. 4.00 na sieci kolejowej wystąpiły usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego. Stan wymaga zabezpieczenia urządzeń w terenie i dodatkowych czynności pracowników. Występują zmiany w kursowaniu pociągów nawet ponad kilkadziesiąt minut” – podano w komunikacie.

Jak informują PKP PLK, możliwe jest odwoływanie pociągów i wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej lub zmiana tras pociągów.

Z komunikatu zarządcy infrastruktury wynika, że działa już specjalny zespół złożony z przedstawicieli PKP PLK i przewoźników, aby na bieżąco organizować ruch pociągów, a na stacjach i przystankach podawane są komunikaty o bieżącej sytuacji.

Lokalne centrum sterowania (LCS) to miejsce, z którego pracownicy prowadzą ruch pociągów za pomocą systemów komputerowych na stacjach i linii o długości od kilku do kilkudziesięciu kilometrów.

 

Źródło: Niezalezna.pl

 

Podobne artykuły