16 December, 2021

Dr Grzesiowski alarmuje. W polskich szpitalach skończyły się leki na koronawirusa

Dr Grzesiowski alarmuje. W polskich szpitalach skończyły się leki na koronawirusa

W polskich szpitalach brakuje leków na koronawirusa – zaalarmował na Twitterze dr Paweł Grzesiowski. “Same łóżka nie leczą” – napisał ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. COVID-19, oznaczając profil Ministerstwa Zdrowia.

Problem z dostępnością leków na koronawirusa wystąpił już w trakcie zeszłorocznej, jesiennej fali pandemii oraz w marcu br. “Dziennik Gazeta Prawna” donosił wówczas, że w niektórych szpitalach dostawy zmniejszono nawet o 60 proc., w innych zupełnie wstrzymano.

Znów brakuje remdesiviru dla chorych na COVID-19

W środę dr Paweł Grzesiowski poinformował, że w polskich szpitalach ponownie zaczyna brakować leków przeciw COVID-19. “Z wielu szpitali w kraju dostajemy ten sam sygnał – brak leków przeciw COVID-19. W rządowej agencji rezerw nie można zamówić leku przeciwwirusowego ( remdesivir) ani leku ratującego pacjentów przed wstrząsem cytokinowym ( tocilizumab). Same łóżka nie leczą” – napisał na Twitterze.

15 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykryciu 24 266 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej odnotowano w województwie śląskim. Z powodu COVID-19 ubiegłej doby zmarło 669 pacjentów, najwięcej w czwartej fali pandemii. W szpitalach hospitalizowanych jest 24 275 chorych, w tym 2114 podłączonych do respiratorów.

Źródło: RadioZET.pl

Podobne artykuły