23 July, 2021

Brześć: pierwsi rosyjscy żołnierze przygotowują się na Białorusi do manewrów Zapad 2021

Brześć: pierwsi rosyjscy żołnierze przygotowują się na Białorusi do manewrów Zapad 2021

Do Brześcia przy granicy polsko-białoruskiej dotarł pierwszy pociąg z wojskowymi z Rosji, którzy mają wziąć udział we wrześniowych manewrach Zachód-2021, organizowanych wspólnie z Białorusią – przekazało ministerstwo obrony w Moskwie.

 

Jak wynika ze zdjęć opublikowanych przez resort, białoruscy wojskowi witali Rosjan „chlebem i solą”, przygrywała wojskowa orkiestra.

 

„Nasze najbliższe zadania to bez naruszenia wymogów bezpieczeństwa rozładowanie uzbrojenia i sprzętu oraz udanie się do miejsca dyslokacji i rozbicie obozu polowego” – powiedział zastępca dowódcy rosyjskiej jednostki.

 

Ministerstwo obrony podało, że pociąg z wojskowymi i sprzętem przybył również na stację Połonka pod Baranowiczami w obwodzie brzeskim.

 

Manewry strategiczne odbędą się w dniach 10-16 września na poligonach Białorusi i Rosji. Będą poświęcone zastosowaniu wojsk do obrony państwa związkowego, które tworzą oba kraje.

 

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu zapowiadał, że w tematem ćwiczeń będzie „jeden z możliwych wariantów eskalacji sytuacji polityczno-wojskowej wobec umownego państwa”. Planowane jest masowe zastosowanie lotnictwa.

 

Manewry Zachód (Zapad) odbywają się co dwa lata.

 

Źródło: forsal.pl

 

Podobne artykuły