30 April, 2021

Białoruś: Śmigłowiec z Polski naruszył białoruską przestrzeń powietrzną

Białoruś: Śmigłowiec z Polski naruszył białoruską przestrzeń powietrzną

Śmigłowiec Mi-24 naruszył 29 kwietnia białoruską przestrzeń powietrzną od strony Polski, a następnie ją opuścił – poinformowało w piątek ministerstwo obrony w Mińsku. Do resortu wezwano polskiego attache obrony.

 

29 kwietnia o godzi. 2.02 w rejonie miejscowości Kozłowicze środki wywiadu radiolokacyjnego sił powietrznych i wojsk ochrony przeciwlotniczej we współpracy ze strażą graniczną odnotowały powtórne w ciągu miesiąca naruszenie granicy państwowej Boałorusi w przestrzeni powietrznej od strony Polski” – podano w komunikacie.

 

Wskazano, że chodzi o śmigłowiec wojskowy Mi-24, któremu towarzyszyły środki ochrony przeciwlotniczej. O godz. 2.03 jednostka opuściła białoruską przestrzeń powietrzną.

 

Resort obrony informuje o wezwaniu polskiego attache obrony, któremu przekazano wyrazy zaniepokojenia oraz wskazano na konieczność zbadania danego faktu.

 

13 kwietnia ministerstwo obrony również informowało o naruszeniu przestrzeni powietrznej Białorusi od strony polskiej. Polska oświadczyła wówczas, że „wojskowe statki powietrzne 12.04 br. w godzinach wieczornych nie wykonywały lotów w pobliżu granicy państwowej między Polską a Białorusią”.

 

Źródło:  forsal.pl

Podobne artykuły