Będą negocjacje pokojowe w Abu Zabi. Wołodymyr Zełenski podał termin
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że kolejne negocjacje w formacie trójstronnym z Rosją i USA odbędą się w najbliższą środę i czwartek. “Ukraina jest gotowa na merytoryczną dyskusję” — napisał Zełenski w mediach społecznościowych.
Posłuchaj artykułu
x1 x2 x1.75 x1.5 x1.25 x1 x0.75 00:00 / 00:00 Audio generowane przez AI (ElevenLabs) i może zawierać błędy
GEORGE CHRISTOPHOROU / PAP Wołodymyr Zełenski
“Nasz zespół negocjacyjny właśnie przedstawił raport. Ustalono daty kolejnych spotkań trójstronnych — 4 i 5 lutego w Abu Zabi. Ukraina jest gotowa na merytoryczną dyskusję i zależy nam na tym, aby jej wynik przybliżył nas do prawdziwego i godnego zakończenia wojny. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają!” — napisał prezydent Ukrainy w serwisie X.
Poznaj kontekst z AI
Kiedy odbędą się negocjacje w Abu Zabi? Kto bierze udział w negocjacjach pokojowych? Jakie były wyniki pierwszej rundy negocjacji? Co powiedział Donald Trump na temat porozumienia między Ukrainą a Rosją?
Rozmowy w formacie trójstronnym odbywają się między Ukrainą, Rosją i Stanami Zjednoczonymi.
x.com
Negocjacje pokojowe w Abu Zabi
Pierwsza runda trójstronnych ukraińsko-rosyjsko-amerykańskich negocjacji pokojowych odbyła się w Abu Zabi 23 i 24 stycznia. Następnie wysłannik USA Steve Witkoff rozmawiał z Miami z przedstawicielem Rosji Kiriłłem Dmitrijewem. Witkoff ocenił, że były one “produktywne i konstruktywne”.
Tymczasem Donald Trump powiedział w piątek dziennikarzom, że uważa, iż porozumienie między Ukrainą i Rosją jest coraz bliżej, lecz nie ujawnił, dlaczego tak sądzi.