14 February, 2022

Amerykańscy żołnierze wpadli w nocy do jeziora Ełckiego

Amerykańscy żołnierze wpadli w nocy do jeziora Ełckiego

Żandarmeria Wojskowa będzie wyjaśniać sytuację, do której doszło w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). Dwóch mężczyzn wpadło do jeziora Ełckiego po tym, jak zaczęli się awanturować w jednym z lokali. Jak się okazało, byli to amerykańscy żołnierze stacjonujący w pobliskiej jednostce.Do zdarzenia z udziałem żołnierzy z amerykańskiej jednostki doszło po godz. 21 w sobotę 12 lutego. Policja otrzymała wówczas zgłoszenie o dwóch awanturujących się mężczyznach, którzy z pobliskiego lokalu wyszli na promenadę ciągnącą się wokół jeziora Ełckiego.

Ełk. Amerykańscy żołnierze wpadli do jeziora

Jak się okazało, mężczyźni wpadli do wody.

– Jeden z mężczyzn sam się wydostał na brzeg, drugiemu pomogli policjanci – poinformował w niedzielę 13 lutego PAP Rafał Jackowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Dodał, że ponieważ okazało się, iż mężczyźni są amerykańskimi żołnierzami, policja nie prowadziła z nimi żadnych czynności, tylko przekazała sprawę żandarmerii.

Żołnierze US Army stacjonują w Bemowie

Na miejscu zdarzenia byli też obecni ełccy strażacy i pogotowie ratunkowe.

Żołnierze US Army stacjonują w Bemowie Piskim na Mazurach. Wolny czas spędzają nie tylko w pobliskim Orzyszu, ale też w Ełku czy Giżycku.

 

Źródło: Fakt.pl

Podobne artykuły