13 April, 2022

Znowu podwyżka dla posłów. Miglance nas łupią!

Znowu podwyżka dla posłów. Miglance nas łupią!

Kryzys, inflacja, rosnące rachunki i ceny, coraz wyższe raty kredytów… a polscy posłowie DOSTALI KOLEJNĄ PODWYŻKĘ!  Gdy Polacy klepią biedę, politycy dostali więcej pieniędzy na wynajem mieszkań w Warszawie. Czy naród wreszcie powie DOŚĆ?Kryzys gospodarczy w Polsce sieje grozę, a do tego PiS dobił obywateli Polskim Ładem. Gdy przeciętny Polak ledwo wiąże koniec z końcem, polscy politycy pławią się w luksusie. Co więcej, jak ujawnia „Rzeczpospolita”, gdy w górę poszły uposażenia i ryczałty na prowadzenie biur, parlamentarzyści dostali więcej pieniędzy na wynajem mieszkań w Warszawie.

Podwyżka dla posłów i wynajem mieszkania w Warszawie

Zgodnie z informacjami „Rzeczpospolitej”, od 1 kwietnia posłowie i senatorowie spoza Warszawy mogą przeznaczyć na wynajem mieszkania 3,5 tys. zł miesięcznie. Jest to efekt rozporządzenia z 24 marca podpisanego przez szefową Kancelarii Sejmu Agnieszkę Kaczmarską. Jarosław Zieliński z PiS wyjaśnia dodatkowo, że podwyżkę dla posłów przyznano ze względu szybko rosnące ceny na warszawskim rynku nieruchomości, a także inflację.

Formalnie dotyczy ono ustalenia miesięcznego kosztu zakwaterowania w hotelu sejmowym. Z innych przepisów wynika, że dokładnie taką sumę poseł może przeznaczyć na wynajęcie prywatnej kwatery. Kwota ta już drugi raz poszła w górę w ciągu obecnej kadencji Sejmu – podaje Rzeczpospolita.

Zieliński zapewnia, że 3,5 tys. zł na wynajem mieszkania w Warszawie to niewiele i luksusów nie będzie. Tymczasem jak ujawniają media, za takie pieniądze obecnie można już wynająć całkiem przytulny kącik o wysokim standardzie w stolicy. Co więcej, przypomnijmy, że podpis Andrzeja Dudy zapewnił niedawno polskim politykom ogromną podwyżkę zarobków.

Podwyżka jest spowodowana różnymi czynnikami, w tym wojną w Ukrainie i wzrostem cen nośników energii. W górę poszedł realny koszt pobytu w hotelu sejmowym, co pociągnęło za sobą zwiększenie maksymalnej kwoty na najem kwatery na mieście. To nie są mieszkania w najwyższym standardzie czy o dużej powierzchni. Po prostu takie są ceny – wyjaśnił Jarosław Zieliński.

 

Źródło: planeta.pl

Podobne artykuły