08 October, 2021

W niedzielę protest opozycji w Warszawie. Straż Narodowa zapowiada kontrmanifestację

W niedzielę protest opozycji w Warszawie. Straż Narodowa zapowiada kontrmanifestację

Trybunał Konstytucyjny przychylił się do wniosku premiera i orzekł, że zaskarżone przez Prezesa Rady Ministrów przepisy Traktatu o Unii Europejskiej, w rozumieniu wskazanym we wniosku, są niezgodne z Konstytucją. Wniosek szefa rządu zawiera trzy punkty, chodzi w nim między innymi o zgodność z Konstytucją zasady pierwszeństwa prawa unijnego i dotyczy zasady lojalnej współpracy państw wspólnoty europejskiej.

Donald Tusk zapowiedział prounijną manifestację. Jest odpowiedź Roberta Bąkiewicza

Na tę decyzję zareagował były premier Donald Tusk, który zaapelował w mediach społecznościowych o udział w prounijnej manifestacji. “Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na Plac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymać” – napisał na Twitterze.

https://twitter.com/donaldtusk/status/1446190894466600964?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1446190894466600964%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.rp.pl%2Fpolityka%2Fart18994731-po-orzeczeniu-tk-donald-tusk-wzywa-na-plac-zamkowy

Jak informuje PAP, demonstracja została już zgłoszona do ratusza. Udział w manifestacji zapowiedziała już m.in. Lewica. Protesty odbędą się także w wielu miastach wojewódzkich.

Tymczasem kontrmanifestację zapowiedział w mediach społecznościowych Robert Bąkiewicz. Zapowiedział, że wraz z innymi nacjonalistami pojawi się na placu Zamkowym.

“Panie Premierze, będziemy tam ze Strażą Narodową i Rotami Niepodległości i będziemy bronić Polski przed V kolumną, którą formuje Pan z oszukanych i zmanipulowanych Polaków” – napisał prezes Marszu Niepodległości.

 

Podobne artykuły