Udana akcja grupy Speed. Wysokość mandatu może szokować
Czerwcowy, długi weekend niezbyt dobrze zakończył się dla kobiety, która za szybko jechała swoim Jaguarem trasą S3. Kierująca o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę przekroczyła dozwoloną prędkość i została zatrzymana przez policjantów ruchu drogowego. Byli nimi funkcjonariusze z grupy Speed, którzy nie mają litości dla kierowców, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego.
Nie ma litości dla piratów
W dniach 7-11 czerwca odbyła się ogólnopolska policyjna akcja „Bezpieczny weekend na drogach”. Przez cztery dni długiego czerwcowego weekendu na drogach pojawiło się więcej patroli oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci zapowiadali, że będą pracować w dużej sile, by na drogach było bezpiecznie. Ostrzegali też, że wobec piratów drogowych nie będą stosowali taryfy ulgowej.
O 80 km/h za dużo…
Mundurowi z grupy Speed w województwie lubuskim patrolowali drogę ekspresową S3. Natrafili na kierującą Jaguarem, która szybko przekonała się, że nie warto było się spieszyć. 55-latka jechała drogą S3 w stronę Szczecina zdecydowanie za szybko. Policjanci w nieoznakowanym radiowozie postanowili więc sprawdzić jej prędkość. Kierująca jechała 199 kilometrów na godzinę, czyli niemal 80 za dużo. Została zatrzymana do kontroli i za swój postępek surowo ukarana.
„Przez ostatnie dni było na niej widać większy ruch. Należało więc podróżować z rozwagą, stosując kilka podstawowych elementów bezpiecznej jazdy. Wielokrotnie funkcjonariusze przypominają, by ściągnąć nogę z gazu, bo zbyt duża prędkość, to nadal główna przyczyna wypadków. Nie do wszystkich jednak docierają te apele” – podkreśla komisarz Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.
Policjanci nałożyli na nią mandat w wysokości 2500 złotych. Za przekroczenie prędkości o niemal 80 km/h otrzymała też 15 punktów karnych. Gdyby kierująca Jaguarem jechała zgodnie z przepisami, jej jazda byłaby „tańsza” i bardziej bezpieczna. Oby wyciągnęła słuszne wnioski i w przeszłości zmieniła swój styl prowadzenia auta.
Czytaj też:
Wymiana świec zapłonowych. Pięć minut roboty?Czytaj też:
Koniec aut spalinowych w 2035 r. Polska zaskarży decyzję do TSUE