29 March, 2021

TVP znowu dostanie miliardy z kieszeni Polaków

TVP znowu dostanie miliardy z kieszeni Polaków

Jacek Kurski już zaciera ręce, TVP znowu dostanie pieniądze. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podzieliła środki z rekompensaty abonamentowej i Telewizja Polska zgarnie 1,71 mld zł. W końcu za coś trzeba promować Zenka Martyniuka i pomagać rolnikom znaleźć żonę!

 

TVP znowu dostanie pieniądze od PiS, które rząd zabrał Polakom. Aby prezes Jacek Kurski mógł realizować swą medialną misję i zapoznawać Polaków z kulturą muzyczną Podlasia, Telewizja Polska otrzyma skarbowe papiery wartościowe o wartości 1,71 mld zł. Jak ujawnia portal Wirtualne Media, w tegorocznej ustawie budżetowej zapisano, że Telewizja Polska, Polskie Radio i iregionalne rozgłośnie publiczne otrzymają maksymalnie do 1,95 mld zł z publicznych pieniędzy jako rekompensata za utracone wpływy z abonamentu radiowo-telewizyjnego za 2020 rok.

 

Kolejna dotacja/rekompensata dla TVP. Kurski uważa, że to ZA MAŁO!

 

Dlaczego TVP dostanie pieniądze? Klasycznie, bo IM SIĘ NALEŻY! Jak mówił niedawno Jacek Kurski, “rekompensata jest niczym innym, niż wykonaniem ustawy, która obowiązuje w Polsce”, a przekazanie mu pieniędzy nazwał OBOWIĄZKIEM. Ujawnił również epickie plany Telewizji Polskiej, która chce być najwyraźniej nowym Netflixem.

 

Telewizja Polska otrzyma skarbowe papiery wartościowe o wartości 1,71 mld zł; Polskie Radio – 125,91 tys. zł; spółki radiofonii regionalnej o wartości – 112,66 tys. zł. W porównaniu do poprzedniego roku TVP dostanie o 80 tys. zł mniej, a Polskie Radio o 6,7 mln zł więcej. Z kolei o 6,6 mln zł mniej otrzymają rozgłośnie regionalne – podaje portal Wirtualne Media.

 

Okazuje się, że Kurskiego taka kwota i tak nie zadowala. Fan kompozycji Zenona Martyniuka łaknie więcej gotówki…

 

I tak brakuje miliarda, a słyszymy, jakby te 2 mld były kosmicznym poświęceniem ze strony państwa. To jest po prostu obowiązek państwa, który wreszcie przy obecnej władzy został należycie wykonany – powiedział niedawno Jacek Kurski.

 

Źródło: Planeta.pl

 

Podobne artykuły